Today.ua

Як піти у відпустку під час війни в Україні

Щорічна відпустка у період дії воєнного стану передбачена у кількості 24 днів. Фахівець представив нюанси нового закону, який нещодавно набув чинності в Україні.

Юрист Юлія Рябець пояснила: якщо звичайна відпустка працівника перевищує зазначений термін, він зможе взяти невикористані дні після закінчення війни. Якщо працівника залучили до роботи на об'єктах критичної інфраструктури, роботодавець має право відмовити йому у наданні відпустки. В інших випадках відпустка передбачена за графіком, затвердженим керівництвом.

Українців можуть звільнити під час їх відпустки. Виняток – декретна відпустка.

У період дії військового стану відпустку обов'язково отримають інваліди, жінки з двома та більшою кількістю дітей віком до 15 років або з дитиною-інвалідом, матері-одиначки, опікуни дітей до 15 років, ветерани праці, чоловіки та дружини військовослужбовців, а також люди з особливими трудовими заслугами перед Батьківщиною, ветерани війни, вихователі дитячих будинків сімейного типу.

Дозволено змінювати графік відпусток за згодою сторін. За словами Рябець, роботодавець не може примусово відправити працівника у відпустку без збереження заробітної плати. Самотнім жінкам, які виховують неповнолітніх дітей, доступна додаткова оплачувана відпустка в обсязі десяти днів.

Багато українців навіть не мріють про відпустку та активно шукають роботу у Польщі, куди поїхали через війну. Дізнайтесь, які вакансії доступні людям без знання польської мови.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ