Українці за умов війни намагаються максимально обмежити витрати. Мільйони наших співвітчизників втратили роботу і ледве зводять кінці з кінцями. Фінансові аналітики розповіли, як заощадити сімейний бюджет в умовах кризи. Вони назвали п'ять способів зберегти кошти.
Переконайтеся у стабільності доходу
Професор та співзасновник Центру поведінкових досліджень BeSmart Київської школи економіки Володимир Вахітов нагадав, що зараз дуже дорого бути безробітним. Якщо ваша спеціальність стала незатребуваною, потрібно шукати інші джерела заробітку, вчитися новому та бути готовим до скорочення зарплати. Експерт порадив уникати кредитів, особливо у мікрофінансових організаціях, де стягують шалені відсотки.
Проаналізуйте витрати
Асоційований експерт "CASE Україна" Євгеній Дубогриз рекомендував змінити правила споживання. Наприклад, можна заощадити, відмовившись від цигарок, дорогого спиртного і кави. Також бажано обмежити походи в ресторани та менше користуватися особистим транспортом – ціни на дефіцитне паливо зашкалюють.
Раціонально плануйте майбутнє
Засновник та президент інвестиційної групи "Універ" Тарас Козак вважає, що війна може затягтися. Потрібно не чекати на перемогу, паралельно витрачаючи всі заощадження "на чорний день". Важливо продовжувати працювати, підтримувати економіку, заробляти та допомагати коштами ЗСУ.
Популярні зараз
Рада підтримала автоматизований арешт депозитів боржників
Раніше Бундесверу: Україна отримала німецькі армійські машини Caracal
Купуйте товари вітчизняного виробництва
Фінансовий аналітик ICU Михайло Демків порадив менше купувати менше імпортних товарів та витрачати гроші на українські товари та послуги. Він закликав економити на імпортному пальному, але "не відмовлятися від послуг сусіда-перукаря та овочів, які продають бабусі".
Інвестуйте надлишки
Директор департаменту монетарної політики та економічного аналізу Національного банку Володимир Лепушинський упевнений, що важливо стимулювати українців вкладати гроші в цінні папери та депозити. Це стримує темпи зростання цін та зменшує попит на продукти та сервіси не першочергового використання, зменшує тиск на валютному ринку та допомагає НБУ забезпечувати стабільність курсу.
Нагадаємо, що буде із заощадженнями українців, якщо банки розоряться під час війни.