Як отримати допомогу та захист українським переселенцям у Туреччині

Автор: Шевченко Лилия

Громадяни України, які виїжджають за кордон, щоб урятуватися від війни, можуть попросити тимчасового захисту у Туреччині. Влада готова приймати переселенців, але є низка нюансів.

Як отримати допомогу та захист українським переселенцям у Туреччині - today.ua

Найголовнішою умовою для переїзду до Туреччини є наявність закордонного паспорта (ID-карти, біометричного або звичайного) на кожного члена сім'ї. Питання в'їзду на територію Туреччини неповнолітніх дітей за свідоцтвом про народження вирішується за сприяння Посольства України та Державної міграційної служби Туреччини.

Якщо закордонний паспорт є простроченим, то українцям пропонують добиратися до Туреччини сушею, щоб отримати можливість безкоштовно продовжити термін дії паспорта в Посольстві України в Болгарії чи Румунії. Як отримати допомогу та захист українським переселенцям у Туреччині Статус біженця українським громадянам, які тікають від війни, у Туреччині не надають. Натомість їм надається статус осіб, які потребують вторинного захисту. Для цього слід відвідати місцеве відділення міграційної служби та подати заяву на отримання соціального страхування на 1 рік.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Щоб знайти безкоштовне розміщення у готелях до 5 днів, українцям рекомендують відвідати сайт hospitalitysupport.org. Тут можна подати заявку онлайн, багато турецьких готелів, а також готелі в Стамбулі готові надати тимчасове житло для вихідців з України.

Популярні зараз

Українські пенсіонери мають право на виплату від ООН: хто може розраховувати

В ООН прогнозують масову міграцію українців вже найближчими місяцями

Чи мають право працівники ТЦК затримувати людей на вулиці

У піджаку в стилі мілітарі та на шпильках: Олена Зеленська відвідала освітній фестиваль у Львові

Нагадаємо, раніше українцям розповіли, як отримати допомогу у Португалії. Біженці можуть оформити щомісячні виплати та доступ до безкоштовної медицини.