Як отримати грошові виплати переселенцям, які через війну повторно переїхали до безпечних районів

Автор: Шевченко Лилия

В Україні переселенці, які 2014 року приїхали жити на підконтрольну державі територію, а після 24 лютого 2022 року змушені були знову втекти від війни, можуть отримати допомогу. Виплати провадяться щомісяця.

Як отримати грошові виплати переселенцям, які через війну повторно переїхали до безпечних районів - today.ua

Юристи благодійного фонду "Право на захист" розповіли, як внутрішньо переміщені особи (ВПО), яким довелося повторно переїжджати у період військових дій в Україні, оформити отримання щомісячної допомоги.

Претендувати на допомогу від держави після повторного переїзду можуть ВПО, які до 24 лютого 2022 року не отримували адресної допомоги, а виплати призначені раніше були припинені з різних причин.

"На період військового стану та одного місяця після його припинення або скасування, ВПО можуть отримувати щомісячну допомогу на проживання від держави (постанова КМУ від 20.03.2022 №332) у розмірі 3 000 гривень на кожну дитину або людину з інвалідністю, 2 000 гривень на кожне інше обличчя", - пояснили експерти.

Популярні зараз

Мобілізація жінок: хто зобов'язаний стати на військовий облік у ТЦК за новим законом

Telegram-канали масово повідомляють про потужний блакитний спалах у небі над Україною: його бачили в багатьох областях

Популярна вакцина від COVID-19 могла стати причиною утворення тромбів у деяких пацієнтів

Залужного запитали про президентські амбіції: відповідь ексголовкома

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Як отримати грошові виплати переселенцям, які через війну повторно переїхали до безпечних районів ВПО, які станом на 1 березня поточного року отримували адресну допомогу на проживання, відповідно до постанови КМУ від 01.10.2014 №505, буде автоматично призначено у нових розмірах. Для цього необхідно звернутися за довідкою щодо зміни місця проживання до уповноваженого органу.

Нагадаємо, українцям розповіли, як оформити статус внутрішнього переселенця. Названі основні нюанси та складності.