Багато українців зазнали фінансових труднощів під час війни. Однак економити та залишатися забезпеченим можна і в кризових умовах. Стало відомо, як не збідніти та правильно накопичувати кошти.
Приватний інвестор Василь Матій повідомив, що фінансову подушку на місяць потрібно зберігати частинами. Її потрібно робити у готівці та у валюті. Решту грошей краще тримати на банківських рахунках. Сума розраховується індивідуально, тому що у всіх різних дохід та можливість економити. З кожної зарплати бажано відкладати щонайменше 5-10%.
Експерт нагадав, що форми заощаджень, які раніше вважалися надійними, вже не є актуальними. У тому числі нерухомість – значна частина об'єктів виявилася зруйнована під час бойових дій. Матій порадив купувати валюту регулярно, а не в моменти небезпеки, коли на неї зростає попит. Він підкреслив, що краще не зволікати з покупками побутової техніки чи палива – вони тільки зростатимуть у ціні.
За словами аналітика, завдяки генераторам, які встановлені в більшості торгових точок, проблем зі зняттям готівки з банкоматів не повинно бути.
При цьому робити заощадження у готівці ненадійно - їх можуть вкрасти або кошти знеціняться. Василь Матій назвав найкращим варіантом зберегти гроші у цінних паперах – державних чи іноземних.
"У такому разі ми зберігаємо свої заощадження і розраховуємо повернути їх у момент закінчення обігу конкретного випуску облігацій... На ці заощадження не впливають ні ситуація в країні, ні ситуація з національною валютою. Цими заощадженнями ми можемо скористатися будь-де", - пояснив інвестор.
Зазначено, що лише ті, хто контролює свої доходи та витрати, можуть оперувати своїми заощадженнями, захистити їх від інфляції та пережити складні часи.
Раніше Василь Матій повідомив, у якій валюті краще зберігати заощадження під час війни.