Як купити дешеву квартиру у Києві: названі головні критерії пошуку житла

Ціни на квартири у Києві знижуються. Аналітики ринку нерухомості повідомили, як купити дешеве житло у столиці.

Як купити дешеву квартиру у Києві: названі головні критерії пошуку житла - today.ua

Вартість квартир у Києві

Житло у столиці продають у середньому по 1100-1200 доларів за квадратний метр. Його вартість буде вищою у маленьких квартирах.

Генеральний директор ріелторського об'єднання Сергій Курганов зазначив, що найбільшим попитом користується однокімнатне житло. Друге місце за популярністю займають трикімнатні квартири, а двокімнатні – третє. Трикімнатні квартири в спальному районі доступні за ціною 850-1500 доларів/кв.м.

Найдешевші об'єкти – у старих будинках із радянським плануванням. Там практично ніколи не роблять дорогих ремонтів. Квартири в новобудовах коштуватимуть від 1500 доларів за кв.м. За словами Курганова, попит на житло в столиці впав удесятеро порівняно з довоєнним.

Як вигідно купити квартиру у Києві

Аналітик закликав не орієнтуватись на ціни на нерухомість, вказані в Інтернеті. Агенти ведуть базу реальних угод, де показана справжня вартість. Важливо, скільки об'єкт був у продажу. Як правило, житло коштуватиме менше на 10% вартості, зазначеної в оголошенні. Справжню ціну житла знатиме лише продавець та покупець.

Огляд квартири проводить спеціаліст та обґрунтовує початкову ціну житла. Вона ґрунтується на аналізі вартості аналогічної квартири. Також проводиться порівняльна характеристика з даними реальних угод. А потім вивчається попит на житло – у якому ціновому діапазоні шукають такі квартири.

"Коли ці три показники поєднуються, тоді ми отримуємо ту вартість житла, з якою господареві слід виходити на ринок. Тоді ми можемо гарантувати власнику, що саме за цю суму його квартира може бути продана. Я раджу не орієнтуватися на ціни в Мережі, а користуватися послугами професійних продавців", – наголосив Курганов.

Якщо квартиру довго ніхто не купує, і вона постійно "миготить" в оголошеннях на продаж, значить житло не користується попитом. Краще звернути увагу на інші пропозиції.

Як купити дешеву квартиру у Києві: названі головні критерії пошуку житла

Сергій Курганов підкреслив, що власники столичного житла намагаються утримати високу ціну, а потенційні покупці стежать за тим, щоб купити якомога дешевшу квартиру. Тому вартість житла буде знижуватися.

Нагадаємо, скільки коштують квартири на вторинному ринку у різних регіонах країни.

ДЖЕРЕЛОТСН