Як банки будуть працювати на Трійцю: НБУ розкрив деталі

Українці відзначатимуть Трійцю 12 червня. У НБУ визначили, як фінансові установи країни працюватимуть наступного дня після церковного свята.

Як банки будуть працювати на Трійцю: НБУ розкрив деталі  - today.ua

Як правило, святковий день в Україні переноситься на наступний і є вихідним. Проте цього року понеділок після Трійці буде робочим у більшості працевлаштованих українців. Це пов'язано з військовим становищем, яке діє у нашій країні з 24 лютого, після нападу Росії. Відповідні норми зазначені у Законі України "Про організацію трудових відносин в умовах воєнного стану".

"Святковий день 12 червня, Трійця, що припадає на неділю, не переноситься. Відповідно, понеділок, 13 червня 2022 року, є робочим днем, зокрема для банківської системи", – проінформували у Нацбанку.

Відзначено, що міжбанківські перекази через систему електронних платежів будуть проводитись у період з 11 по 13 червня включно. Вона, незважаючи на війну, працює у штатному режимі та без перебоїв.

Нагадаємо, Трійця у православ'ї – важливе церковне свято, яке прославляє Пресвяту Трійцю та символізує Триєдність Бога. Воно традиційно відзначається у неділю, через 50 днів після Великодня.

Католики святкують Трійцю першої неділі після П'ятидесятниці. Цього року зазначена дата – 12 червня – збігається з православним святкуванням.

Як банки будуть працювати на Трійцю: НБУ розкрив деталі Президент України Володимир Зеленський запропонував продовжити дію воєнного стану до 23 серпня. Верховна Рада України затвердила його указ. В результаті, в країні до зазначеної дати скасували всі додаткові вихідні.

Минулого тижня ПриватБанк вирішив повернути українцям послугу, яка була потрібна до війни.