Кабмін вніс зміни в правила отримання субсидій

Кабінет міністрів України в черговий раз скорегував правила отримання субсидій. Нова постанова про нарахування допомоги від держави на оплату комунальних послуг опубліковано на сайті Уряду.

Кабмін вніс зміни в правила отримання субсидій - today.ua

Оновлені правила нарахування субсидій торкнуться багатьох українців, яких або повністю позбавлять даного виду допомоги, або значно зменшать розмір виплат. Зниження соціальних норм, які були тимчасово збільшені в період введення жорсткого карантину в Україні, значно зменшить витрати держави на виплату комунальних субсидій.

У 2020 році для отримання субсидії щомісячні доходи повинні були становити менше половини від середньої зарплати по Києву або однієї п'ятої від середньої зарплати в обласних центрах. Тепер дана норма буде діяти тільки для тих населених пунктів, які опинилися в "червоній зоні".

Ще один нюанс нової постанови Кабміну про нарахування субсидій - це угоди з нерухомістю. Якщо людина протягом останнього півріччя продав своє єдине житло і купив нове, то він має право на отримання допомоги від держави на оплату послуг ЖКГ. Однак, якщо загальна площа квартири перевищує 120 квадратних метрів або 230 - в індивідуальному будинку, то право на субсидію не надається. Кабмін вніс зміни в правила отримання субсидій Розраховувати на отримання комунальної субсидії не можуть особи, які володіють новим авто (менше 5 років від дати випуску), або мають дві і більше машини (менше 15 років від дати випуску).

Виключають можливість отримання допомоги від держави на виплату послуг ЖКГ також покупка протягом останнього року вартістю 50 000 гривень і більше, наявність депозиту в банку на суму понад 100 000 гривень, великі операції з банківськими металами або іноземною валютою.

Нагадаємо, в Мінсоцполітики заявили про запуск нової автоматичної системи субсидій. Кожного пільговика будуть регулярно моніторити на предмет правомірності отримання допомоги.