Українцям будуть повертати гроші за неякісні послуги ЖКГ

Українці мають право вимагати від постачальників комунальних послуг повернення грошей, якщо надані послуги буди неякісними. У Кабміні затвердили чіткі вимоги до температури гарячої води та опалення.

Українцям будуть повертати гроші за неякісні послуги ЖКГ - today.ua

За кожний відсутній градус в житловому приміщенні українцям повернуть 5 відсотків від загальної суми за опалення. Але важливо розуміти, що встановлені нормативи стосуються лише утеплених приміщень, в яких в опалювальний сезон має бути не холодніше +20 градусів Цельсія і +18 в кутових квартирах. Якщо стовпчик термометра не дотягує до зазначених нормативів, то оплачувати опалення за повною вартістю не потрібно.

Щоб зафіксувати порушення, необхідно офіційно звернутися до постачальника з вимогою під протокол вимірювати температуру. Наприклад, якщо виявиться, що в квартирі стабільна температура становить +16 градусів з вини постачальника тепла, то платити потрібно буде на 20 відсотків менше щомісяця до усунення причин. Якщо причина в розбалансування стояка, то доведеться викликати майстра, який усуне поломку.

Українцям будуть повертати гроші за неякісні послуги ЖКГ Що стосується гарячої води, то, згідно з нормативами Кабміну, якщо температура води в гарячому крані нижче 40 градусів, то платити за неї потрібно по тарифам холодної води. Повна вартість за гарячу воду оплачується тільки в разі, якщо її температура коливається в діапазоні 50 - 75 градусів. Від 45 до 49 градусів платити потрібно на 10 відсотків менше, від 40 до 44 градусів - на 30 відсотків менше.

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що в Україні підвищать тарифи на опалення і гарячу воду. Тепловики встановлять завищені ціни.