Субсидії під загрозою: У Кабміні визнали, що грошей вистачить тільки до початку опалювального сезону

Влада України продовжують пошуки грошей на виплату субсидій малозабезпеченим громадянам. Наявних коштів вистачить тільки до початку опалювального сезону. Але навіть якщо джерело для фінансування субсидій буде знайдене, багатьом українцям доведеться покладатися на власні сили в оплаті комунальних послуг.

Субсидії під загрозою: У Кабміні визнали, що грошей вистачить тільки до початку опалювального сезону - today.ua

Кабінет міністрів має намір запропонувати Верховній Раді виділити відсутні 12 мільярдів гривень на субсидії з тих грошових надходжень, які надходять до бюджету держави понад запланованого рівня. У Кабміні уточнили, що перевиконання держбюджету в поточному році склало в цілому 28 мільярдів гривень. З цих коштів цілком можна частину витратити на виплату субсидій.

"У нас достатньо коштів, щоб виплачувати субсидії до початку опалювального сезону. З початком опалювального сезону сума виросте - до кінця року вона повинна скласти "плюс"12 млрд грн до того, що є. Але на сьогодні є перевиконання бюджету на 104%. Це більше 28 млрд грн до загального фонду. з цих грошей ми будемо пропонувати парламенту виділити 12 млрд на субсидії", - повідомив прем'єр-міністр Денис Шмигаль на прес-конференції.

Варто також відзначити, що в Україні в опалювальному сезоні 2020-2021 років комунальні субсидії отримували близько 3 мільйонів сімей. Але напередодні нового опалювального сезону багато хто з них можуть втратити виплати від держави. Субсидії під загрозою: У Кабміні визнали, що грошей вистачить тільки до початку опалювального сезону На даний момент, з "метою знизити ризик нецільового використання бюджетних коштів" в Україні проходять перевірки отримувачів субсидій. Згідно з новими правилами нарахування допомоги від держави на оплату комунальних послуг, багатьох субсидіантів позбавлять допомоги, а деяким значно зменшать розміри виплати.

Нагадаємо, українці можуть в режимі онлайн перевірити факт призначення і розмір субсидії.