Гречка, яйця та овочі знову подорожчали: скільки коштують продукти у середині серпня

Продукти в Україні продовжують дивувати своїми цінами. Гречка, яйця та овочі знову подорожчали. Стало відомо, скільки вони коштують у середині серпня.

Гречка, яйця та овочі знову подорожчали: скільки коштують продукти у середині серпня  - today.ua

Нові ціни на товари назвала Державна служба статистики. Зазначено, що в українських супермаркетах та на ринках підвищилася вартість багатьох продуктів. Серед них гречка, яйця, овочі, і навіть спиртні напої.

Морква подорожчала на 15,5% – до 32 грн/кг, картопля на 54,7% – до 18,9 грн/кг. Молода картопля підвищилася у ціні на 54,7% - до 18,9 грн/кг, цибуля на 11,3% - до 28,6 грн/кг. Капуста стала доступнішою на 38,7% - до 34,2 грн/кг.

Пшенична, ячна крупи, а також пшоно подешевшали. А ось гречка за місяць зросла у ціні на 14,8%. Тепер за кілограм популярної крупи в середньому потрібно заплатити 93,2 грн.

Яйця також стали дорожчими – на 8,7%. Десяток коштує 24,7 грн. Вартість хліба злетіла на 37%, а вершкового масла – на 25%.

Риба додала в ціні 32,5%, а макарони – 29%. Цукор став дорожчим на 19%.

Гречка, яйця та овочі знову подорожчали: скільки коштують продукти у середині серпня Цигарки та алкоголь подорожчали. Цигарки преміум-класу зросли у ціні на 1,5%. Горілка стала дорожчою на 0,9%, пиво – на 1,3%, столові українські вина – на 1,9%.

Раніше повідомлялося про ажіотаж на ринку дров. Українці масово запасаються ними на зиму. Актуальний товар подорожчав приблизно на чверть.

Аналітики попередили, що нинішнє підвищення цін далеко не останнє. В Україні очікується зростання вартості продуктів. Дізнатися, що подорожчає найбільше, можна тут.