Today.ua

Гречка подешевшає: українцям розповіли, як у найближчі місяці зміняться ціни на продукти

Ціни в Україні зростають з кожним днем. Аналітики вважають, що така тенденція збережеться й у найближчі місяці. Стало відомо, наскільки зміниться вартість продуктів харчування.

На ціни в Україні вплинуть як стрибок курсу долара, так і подорожчання палива. Збільшення вартості насамперед спостерігатиметься у сегменті імпортних товарів, які везуть через кордон. Цінники на такі продукти зростуть на 6-10%.

Заступник голови Всеукраїнської аграрної ради Денис Марчук наголосив, що на ситуацію також вплине інфляція. Нині вона на рівні 21%, а до кінця поточного року може збільшитись до 30%. В результаті зростуть і ціни.

Стабільність може спостерігатися у сезонних групах товарів. На даний момент дефіциту на продукти немає. Справа в тому, що ринок проаналізував ризики. У центральних та західних регіонах України посадили багато овочів, які зараз не можна привезти з окупованих територій Миколаївської та Херсонської областей.

"Багато регіонів, які не могли вирощувати ті чи інші продукти, сьогодні на цьому активно спеціалізуються", - наголосив Марчук.

Експерт проаналізував вартість гречки, попит на яку значно зріс у період війни. Він запевнив, що після нового врожаю ціни на крупи мають знизитись зі 100 грн/кг до 50-60 грн/кг.

"Коли у нас почнеться активний сезон збирання гречки, будуть досить хороші показники. Через війну попит на такі нішеві культури досить високий, тому площі під них збільшили. Є переконання, що після збирання гречки ціна знизиться. Тож не варто створювати паніку, ажіотаж та скуповувати мішками цей продукт, щоб не провокувати спекулятивну ціну", - пояснив фахівець.

Марчук вважає, що ціни на вартість молочних продуктів залишиться стабільною. Наразі закупівельні ціни впали через сезон. Восени вони можуть зрости.

Примітно, що на фермах через військові дії загинули близько 50 тисяч корів. Україна просить інші країни про постачання молодняку, щоби виробництво в молочному секторі не постраждало.

Раніше повідомлялося, що рис в Україні стане дефіцитним товаром через відсутність врожаю.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ