Гречка під час війни залишається одним із найбільш затребуваних та дефіцитних продуктів харчування. Вона б'є цінові рекорди і в деяких торгових точках коштує понад 100 грн/кг. Однак вона незабаром подешевшає, впевнені експерти. Стало відомо, коли чекати прийнятних цін на крупу.
Аналітики зазначають, що за останні два десятиліття посівні площі під гречку зменшились із 700 тис. га до 84 тис. га. Гречка зараз дуже дорога, але й таку практично змітають із полиць магазинів.
Аграрії цього року посіяли більше гречки, ніж торік. Однак її все одно буде замало, щоб задовольнити попит українців. Обсяг споживання майже вдвічі більший, ніж можуть запропонувати вітчизняні виробники. Нестачу круп імпортували з РФ, яка зараз стала найлютішим ворогом України на світовій арені.
Глава міжнародної асоціації гречки Сергій Громовий зазначив, що її в Україні ще нещодавно продавали вдвічі дешевше, ніж було обґрунтовано витратами. Демпінг знизив економічну мотивацію фермерів займатися цією культурою.
Популярні зараз
Зеленський має задуматися про угоду щодо закінчення війни, - Трамп
Vodafone з 24 грудня збільшить тарифи на 70-120 грн, залишивши пакети послуг без змін
Водіям повідомили, коли в Україні з'являться платні дороги
У ЗСУ розповіли, чим забезпечують новобранців у навчальних центрах
Примітно, що гречка в ціні обігнала навіть крупи, які не виготовляються в нашій країні, а лише імпортуються. В Україні багато пшеничної крупи. Незабаром очікується зниження цін на гречку після нового врожаю.
"Відбудеться здешевлення гречаної крупи на полицях наших магазинів на 20-30%", - впевнені експерти.
Аграрії нагадали, що у березні спостерігався великий дефіцит насіння гречки. Їх багато хто хотів купити, але не знали, де. Воно було дорогим, а яка вартість буде восени – складно прогнозувати.
Аналітики вважають, що вирощування гречки стане вигідним для виробників – і Україна повернеться до потужностей 2000-х років. Тоді крупи вистачало не тільки для жителів країни, а й для експорту.
Гречка вийде розсипчастою та смачною, якщо використовувати при варінні шість кулінарних секретів.