НБУ розробив нову інституційну стратегію – першою серед державних установ. Вона називається "Фінансова фортеця України". Глава регулятора розповів, що буде з гривнею та банківським ринком загалом.
Реалізація ініціатив Нацбанку буде реалізована за п'ятьма стратегічними цілями: безперебійна робота центрального банку, стійка гривня, цінова стабільність під час війни, сучасні фінансові послуги та відновлення країни.
Йдеться про збереження ліквідності, відновлення боргової стійкості України, зменшення дефіциту фінансування та створення умов для участі комерційного сектора у відновленні.
Глава НБУ Андрій Пишний нагадав про реалізацію реформ, пов'язаних з європейською інтеграцією та необхідність підготовки банківської системи до можливих атак - кіберзагрози залишаються. Регулятор захистить фінансову систему держави, створивши міцний кіберзахист у співпраці з міжнародними партнерами.
За словами Пишного, протягом останніх півроку Україна отримала дві історичні програми від Міжнародного валютного фонду.
Він також зазначив, що на деокупованих територіях слід максимально відновити надання фінансових банківських послуг. Для цього передбачено український проект Power Banking 2.0. йдеться про створену об'єднану мережу банківських відділень, які працюватимуть і надаватиме клієнтам необхідні послуги навіть у важких умовах. Йдеться про ініціативу, яка передбачає, що ті напрацювання, реалізовані під час активного ракетного обстрілу восени минулого року. Вони об'єднали банківську мережу в систему, яка працює за повного блекауту.
Раніше повідомлялося, що НБУ ввів у обіг нову монету номіналом 10 гривень.