Більшість земель Німеччини практично вичерпала можливість приймати українських біженців. Нашим землякам не забороняють в'їзд, проте одразу радять зупинятися не у мегаполісах, а в селах та маленьких містах.
Німеччина стала другою країною після Польщі, яка прийняла максимальну кількість українських біженців. Офіційно зареєстрували прибуття 980 тисяч наших співвітчизників. 890 тисяч із них уже попросили у ФРН тимчасовий захист.
Видання групи Redaktionsnetzwerk Deutschland з посиланням на Міністерство внутрішніх справ країни проінформували про те, що 12 із 16 федеральних земель більше не можуть приймати людей. Прийом біженців перебуває у компетенції земельної влади і федеральний уряд особливих важелів впливу не має. Він лише допомагає землям координувати дії, надає приміщення чи виділяє фінанси.
У МВС Німеччини повідомили, що від початку повномасштабної війни в Україні для розміщення біженців виділили 318 об'єктів нерухомості. У Федеральній службі міграції та біженців (BAMF) запевнили, що біженці не повинні переживати через те, що розподіл тих, хто шукає притулку між землями, припинили. Усі, хто приїжджає до країни, все одно будуть прийняті там, де вони вперше звертаються за допомогою. За відсутності можливості зареєструвати українця на довгостроковий період завжди є місце виняткам. Зокрема, йдеться про випадки, коли людина має родичів в регіоні.
Популярні зараз
Рада підтримала автоматизований арешт депозитів боржників
Раніше Бундесверу: Україна отримала німецькі армійські машини Caracal
Проте в цілому BAMF визнала, що можливості прийому біженців у Німеччині вичерпані майже скрізь. І це стосується не лише українців, а й біженців із країн Африки та Близького Сходу. Представник організації підкреслив, що влада працює над тим, щоб розмістити всіх у нормальних умовах.
Українським біженцям порадили не їхати у великі міста, а спробувати влаштуватися у селах та невеликих містечках. Тоді шанси на швидку реєстрацію, пошук житла та отримання соцдопомоги збільшуються.
Нашим землякам також порекомендували записатися на інтеграційні курси, які надаються всім, хто одержав тимчасовий захист у країні. На них українці вивчають німецьку мову, а також традиції та культуру Німеччини.
Раніше українські біженці назвали основні проблеми, з якими вони зіткнулися у Німеччині.