“Фіксуємо нетиповий попит“: в українських супермаркетах виник гострий дефіцит обігрівачів

Автор: Леся Ловіцька

В Україні очікується складна ситуація під час опалювального сезону. Влада анонсувала зниження температури обігріву квартир. Попит на опалювальні прилади зріс у десятки разів. У супермаркетах та інтернет-магазинах виник дефіцит обігрівачів.

“Фіксуємо нетиповий попит“: в українських супермаркетах виник гострий дефіцит обігрівачів - today.ua

Аналітики компанії Google Ukraine помітили аномальне явище в інтернет-запитах українців. Число пошукових запитів на товари для обігріву збільшилось на рекордні 20%.

"Ми фіксуємо нетиповий попит на все, що пов'язано з обігрівом. Обігрівачі, термобілизна, бойлери та водонагрівачі; печі на дровах, ковдри, генератори, тепла підлога. Найбільше людей цікавлять обігрівачі", - зазначила голова відділу бренд-маркетингу Hotline.ua Олена Голубєва.

Як відомо, опалювальний сезон почнеться пізніше, ніж зазвичай, а завершиться раніше. Українці почали масово скуповувати товари для обігріву приміщень. Магазини не встигли підготуватися до такого ажіотажу.

Популярні зараз

В українських вузах не скасовуватимуть бюджетну форму навчання

В Україні заборонять небажані дзвінки на мобільні телефони

Hyundai представив новий електричний кросовер IONIQ 9

Депутати ухвалили законопроєкт про безпеку в школах

Маркетплейси також зафіксували небувалий попит. Він максимальний на обігрівачі, електроковдри, електропростирадла, біокаміни, котли. У мережі магазинів Ельдорадо попит зріс у 35 разів, а в Епіцентрі – у 47 разів. Голова відділу побутової техніки магазинів "Алло" Андрій Купа оцінив ситуацію.

"На ринку – дефіцит. Той товар, який є, не зможе закрити потреби", – зазначив він.

“Фіксуємо нетиповий попит“: в українських супермаркетах виник гострий дефіцит обігрівачів

Нестача обігрівачів пов'язана не лише з попитом, а й із морською блокадою. Логістичні проблеми дуже вплинули на графіки доставки товарів.

"Зараз від виробництва генератора до його прибуття в Україну минає чотири-п'ять місяців. Ситуація така, що генератори не встигають потрапити на полиці салонів: за спеціальними замовленнями вони одразу йдуть на армію та благодійні фонди", - пояснив бренд-менеджер Dnipro-M Юрій Карчевський.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

На дефіцит вплинув нестабільний курс валют, а також ситуація на фронті. Поки що невідомо, коли дефіцит зникне. Експерти сподіваються, що у жовтні, оскільки у поточному місяці ситуація із постачанням трохи стабілізувалася.

Раніше українцям розповіли, як зменшити рахунки за комуналку за рахунок зниження вартості опалення.

Головне