Фальсифіковане вершкове масло вилучили з продажу, десятки виробників зупинили роботу

В Україні з продажу вилучили тонни вершкового масла, виробники почали фальсифікувати продукт, порушуючи всі норми і вимоги законодавства.

Фальсифіковане вершкове масло вилучили з продажу, десятки виробників зупинили роботу - today.ua

З початку поточного року в Україні виявлено близько 200 порушень, які безпосередньо пов'язані з виробництвом і реалізацією на ринку фальсифікованого вершкового масла. Госпродпотребслужба за вісім місяців 2021 року 556 кг продукту, в якому замість молочного жиру були виявлені рослинні домішки.

У зв'язку з виявленням великих партій фальсифікованого вершкового масла на внутрішньому українському ринку, 43 компанії (оператори ринку) призупинили роботу. Майже 2,5 тонни масла було конфісковано на складах.

"Вершкове масло є продуктом, який чи не найчастіше підробляється недобросовісними виробниками", - повідомила керівник Госпродпотребслужби України Владислава Магалецька.

Фальсифіковане вершкове масло вилучили з продажу, десятки виробників зупинили роботу В ході перевірок експерти на прилавках українських магазинів взяли на аналіз 871 зразок вершкового масла. У 45 випадках було виявлено наявність заборонених законом рослинних жирів у складі продукту.

Взимку 2021 року також було вилучено з продажу дитячі каші з підвищеним вмістом кадмію. Виробник "Нестле-Україна" (відомий бренд Nestlé SA) визнав, що в його продукції, яка випускається для дитячого харчування, було виявлено наявність шкідливих речовин.

Нагадаємо, українцям розповіли, як має виглядати справжнє вершкове масло і чим воно відрізняється від спреду.