Фальшивих грошей стало занадто багато: українцям розповіли, як не стати жертвою шахраїв

Українцям розповіли, як діє схема поширення фальшивих купюр в країні, а також про те, як не попастися на вудку шахраїв. Підроблені гроші навіть дуже високої якості можна відрізнити без спеціального обладнання.

Фальшивих грошей стало занадто багато: українцям розповіли, як не стати жертвою шахраїв - today.ua

В Україні катастрофічно розростається ринок фальшивих купюр. Підроблені гроші стали настільки широко поширеними, що уникнути неприємностей стає все складніше. Фальшивки вже збувають не тільки при покупці товару на ринку і в громадському транспорті, але навіть у великих супермаркетах і через термінали.

Фальшивомонетники останнім часом навчилися виробляти підроблені купюри високої якості, поширюють їх в месенджерах і висилають Новою поштою ... Водяні і ультрафіолетові знаки, прес, орловський друк і лазерне гравіювання більше не є надійним захистом банкнот, все це навчилися відтворювати в підпільних цехах. Більш того "умільці" без проблем навіть штучно старять новенькі підробки, щоб вони не виділялися із загальної грошової маси.

Варто відзначити, що згідно з чинним в Україні законодавством, за підробку грошових знаків загрожує до 7 років позбавлення волі!

Заступник голови Національного банку Олексій Шабан розповів, що система захисту української гривні знаходиться на високому рівні і відповідає системам захисту провідних валют світу. Визначити справжність банкноти можна візуально і на дотик. Так, на купюрах номіналом в 200 гривень є вісім елементів захисту, підробити які практично неможливо. Це чіткі мікротексти, повністю занурена в папір захисна стрічка, квітка лілії, який змінює колір при зміні кута огляду. Фальшивих грошей стало занадто багато: українцям розповіли, як не стати жертвою шахраїв Крім того, дуже уважно слід перевіряти всі банкноти номіналом 500 грн 2006 року випуску, саме ці купюри найчастіше підробляють. У маленьких магазинах і громадському транспорті завжди розраховуйтесь дрібними купюрами, щоб на отримати в якості здачі фальшивки великого номіналу.

Ще один відмінний спосіб уникнути отримання фальшивих грошей, це розраховуватися, де це можливо, банківською картою.

Нагадаємо, раніше в Нацбанку розповіли, як виглядають фальшиві купюри номіналом в 1000 гривень.