Електронні трудові книжки повністю змінять систему нарахування пенсій

В Україні вступив в силу закон про електронні трудові книжки, який потягне за собою кардинальні зміни в сфері нарахування пенсій. Нововведення торкнуться всіх українців, яким належить вийти на пенсію після скасування паперових трудових книжок.

Електронні трудові книжки повністю змінять систему нарахування пенсій - today.ua

Новий закон про електронні трудові книжки, який передбачає відмову від паперового варіанту документа, вступив в силу з 10 червня 2021 року. У Пенсійному фонді України дали роз'яснення з приводу того, що зміниться для українців, які будуть виходити на пенсію після дати скасування паперових трудових книжок.

"10 червня 2021 року набрав чинності Закон України від 5 лютого 2021 року № 1217-IX "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо обліку трудової діяльності працівника в електронній формі". Законом вводиться облік трудової діяльності в електронній формі, що дозволяє не оформляти/не вести паперові трудові книжки ", - йдеться в повідомленні, опублікованому на сайті ПФУ.

Електронні трудові книжки повністю змінять систему нарахування пенсій Згідно з новим законом, Пенсійний фонд України повинен буде протягом найближчих 5 років внести в реєстр застрахованих осіб Державного реєстру всі дані про трудову діяльність працівників.

На підставі повної інформації в реєстрі застрахованих осіб про трудову діяльність громадянина до досягнення нею пенсійного віку йому будуть призначати пенсію автоматично. Українцям більше не доведеться збирати пакет документів і звертатися до Пенсійного фонду.

Нагадаємо, в Україні вдвічі збільшать прожитковий мінімум. Чи варто чекати пенсіонерам збільшення виплат від держави?