Today.ua

У Польщі з'явилися доступні квартири: названо ціни на житло у різних містах

Польща прийняла понад мільйон українських біженців, які зараз лідирують там серед іноземних покупців житла. Названі міста з найдешевшими квартирами.

Наші співвітчизники минулого року купили у Польщі 6199 квартир, що на 40% більше у порівнянні з 2021-м. Українські біженці частіше за інших іноземців обирають невеликі квартири площею 50 кв. м.

Громадяни України займають найбільшу частку – 43% – серед іноземців, які володіють нерухомістю у Польщі. Загальна площа житла, яку у 2022 році придбали наші земляки, сягнула 335 тис. кв. м. Проте більшість покупців невидимості цій країні – це люди, які мешкали там до початку повномасштабної війни.

На другому місці опинилися німці, які минулого року стали власниками квартир загальною площею 80 тис. кв. м.

Українці найбільше купили житла у таких містах як:

• Варшава – понад 2500 квартир;
• Краків – 1400 квартир;
• Вроцлав -1300 квартир.
• Познань, Лодзь, Щецин та Гданськ – від 149 до 571 житлових об'єктів.

Де у Польщі залишились дешеві квартири

Ціни на нерухомість на первинному та вторинному ринку в Польщі стрімко зростають. Однак у деяких регіонах можна придбати доступне житло. Мінімальна вартість квартир у новобудовах спостерігається в регіонах поблизу українського кордону. Дешеві квартири пропонують у містах Тарнобжег, Бітом та Замостя.

Найдоступніші квартири на первинному ринку – у Замості (Люблінське воєводство). Житло там у середньому коштуватиме 4300 злотих (937 євро) за кв. м. У Свентохловиці (Верхнесилезьке воєводство) та Перемишлі (Підкарпатське воєводство) квартири продають по 6500 злотих (1400 євро) за кв. м

Найдешевші квартири на вторинному ринку представлені у місті Бітом (Сілезьке воєводство). Загалом за квадратний метр там потрібно заплатити 4000 злотих (870 євро). При цьому у місті понад 700 об'єктів, виставлених на продаж.

Ціни на житло у великих містах як мінімум вдвічі вищі. В Ольштині, Щецині та Познані квадратний метр житла коштує понад 10 000 злотих.

Вартість квартир у містах також залежить від відтоку населення. Наприклад, 30 років тому у Побуті проживали 240 тисяч осіб, а зараз – всього 150 тисяч.

Нагадаємо, раніше повідомлялося про доходи біженців у Польщі: мінімальна зарплата там у середньому у 3,5 рази вища, ніж в Україні.

 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ