Багато пенсіонерів після виходу на заслужений відпочинок продовжують працювати. Однак можна отримувати додатковий пасивний заробіток. Названо 5 найвигідніших інвестицій.
Розраховувати на забезпечену старість в Україні можуть мало хто. Пенсії часто не вистачає навіть на найнеобхідніше. Експерт із фінансового планування Віра Фостяк повідомила про п'ять способів отримувати пасивний дохід, навіть якщо коштів для інвестицій небагато. Можна вкласти гроші в:
- банківські депозити;
- фондовий ринок;
- державні облігації;
- цінні метали;
- нерухомість.
Наголошено, що в Україні є вигідні депозитні програми. Максимальна ставка для пенсіонерів – в Ощадбанку. Вклади пропонують оформити на три роки – під 16%. Можна регулярно поповнювати рахунок готівкою або через інтернет.
У разі державних облігацій можна стартувати від 1000 гривень і накопичити заощадження на якусь покупку.
Вкласти гроші в акції на фондовому ринку складніше, бо небагато пенсіонерів готові вчитися цьому. Їм порадили звернутись до фахівців, які допоможуть розібратися, як вигідно інвестувати кошти.
Інвестування в цінні метали вважають одним із найбезпечніших. Вартість золота зростає навіть за умов регіональних чи світових криз. Однак слід враховувати, що такі депозити не захищаються Фондом гарантування вкладів фізичних осіб. Тому у разі банкрутства банку отримати компенсацію не вдасться.
Інвестиція в нерухомість вигідна, якщо людина змогла накопичити певну суму для покупки і потім здавати об'єкт в оренду, отримуючи щомісячну плату.
Віра Фостяк вважає, що пенсіонери можуть не турбуватися про свої капіталовкладення, бо вони є найбільш соціально захищеним прошарком населення. Банківська система працює стабільно та неплатоспроможні установи ліквідують.
Аналітик вважає, що українським пенсіонерам потрібно навчатися фінансової грамотності у європейців та накопичувати кошти з молодості.
Нагадаємо, що з 1 березня в Україні підвищили пенсії більшості пенсіонерів.