Долар злетить до 120 грн, а ціни зростуть у три рази: стало відомо, що буде з курсом валют в Україні

Долар в Україні залишається найпопулярнішою валютою. Курс залишається нестабільним і вже досяг позначки 40 грн. Експерти вважають, що американські гроші мають усі шанси подорожчати ще вдвічі.

Долар злетить до 120 грн, а ціни зростуть у три рази: стало відомо, що буде з курсом валют в Україні  - today.ua

Долар за офіційним курсом коштує 36,57 грн. У нашій країні планують запровадити так званий валютний податок. Мінфін розробляє законопроект про запровадження 10% мита на придбання валюти для імпорту товарів та послуг. Вказана ініціатива знайшла підтримку у Нацбанку.

Інвестиційний банкір Сергій Фурса висловив свою думку, чи допоможе запровадження податку уникнути чергового стрибка курсу валют. За словами фахівця, оподаткування покликане підтримати макрофінансову стабільність України. Він назвав різницю між експортом та імпортом діркою, яку потрібно перекривати.

Фурса нагадав, що наша країна завозить набагато більше товарів, аніж продає.

"Цей податок робить імпорт дорожчим - у результаті ми з вами купуємо менше імпорту. І як результат - різниця зменшується", - зазначив економіст.

Долар злетить до 120 грн, а ціни зростуть у три рази: стало відомо, що буде з курсом валют в Україні Експерт поділився думкою, що буде з курсом долара, якщо імпорт не буде зменшено. На думку Фурси, у такому разі курс валют злетить у кілька разів.

"Тоді є загроза, що НБУ виснажить свої резерви, і в один момент у нас гривня буде не 40, а 120 за долар. І ціни зростуть не на 10%, а в 3 рази", - сказав аналітик.

Нагадаємо, що тепер українські банки та небанківські обмінники можуть виставляти будь-який курс валюти для населення. Це зазначено у постанові Нацбанку України.

Раніше курс купівлі не повинен був бути нижчим за офіційний у 36,57 грн. Як відомо, у день початку повномасштабної війни курс долара зафіксували на рівні 29,25 грн. – його підняли наприкінці липня.

Раніше повідомляли, що українці навчилися заробляти на різниці курсів долара. Стало відомо, як орудують спекулянти.