Долар в Україні подорожчає до 55 гривень: названо можливі сценарії на валютному ринку

Курс долара в Україні у другій половині січня 2022 року почав стрімко зростати. Стали відомі можливі сценарії ситуації на валютному ринку найближчим часом.

Долар в Україні подорожчає до 55 гривень: названо можливі сценарії на валютному ринку - today.ua

Тривожні новини про можливість військового конфлікту з РФ для української економіки вкрай небезпечні. Гривня вже почала втрачати позиції, але у разі початку реальних військових дій курс долара може зрости до 70%.

З погляду голови відділу аналітики ГК Forex Club Андрія Шевчишина, курс долара в Україні, якщо відбудеться вторгнення військ РФ, найімовірніше, опиниться в діапазоні 50-55 гривень за долар. Це усереднений показник, насправді він може бути нижчим або значно вищим, залежно від розвитку ситуації.

На вартість американської валюти в Україні впливатиме і географія конфлікту, і довжина фронтової лінії, і тривалість конфлікту. Важливо також те, як відреагує влада країни, банківська система та бізнес у період військових дій.

"Якщо брати історичні аналогії, то вони значно відрізняються одна від одної. Військові дії в Україні 2015 року призвели до падіння гривні за рік на 63%, у Грузії (2008) - майже на 10%, а ось за бойових дій в африканських країнах за рік падіння перевищувало 70%", - навів приклади Шевчишин.

Долар в Україні подорожчає до 55 гривень: названо можливі сценарії на валютному ринку Це означає, що за різних сценаріїв розвитку подій в Україні долар може подорожчати від 10% до 70% або від 31,7 до 95 гривень за долар. Експерт вважає, що найімовірніший курс долара в Україні у разі воєнного конфлікту з РФ – це 50 – 55 гривень за долар.

До 95 гривень за долар курс американської валюти може злетіти лише у разі тотальної війни та знищення близько 30% економіки країни. Андрій Шевчишин вважає такий сценарій розвитку подій малоймовірним.

Нагадаємо, курс долара в Україні досяг семирічного рекорду. Що спричинило зниження вартості гривні?