Долар стрімко дешевшає: скільки коштує валюта в обмінниках та на чорному ринку

В Україні стрімко дешевшає долар. Сьогодні, 27 вересня, гривня зміцнилася на 20 копійок. Євро також став трохи доступнішим – на 40 копійок.

Долар стрімко дешевшає: скільки коштує валюта в обмінниках та на чорному ринку  - today.ua

Економісти проаналізували середній курс долара України. У Києві його можна купити у банківських обмінниках по 42,50 грн., а продати – по 41,50 грн. Євро продається за 41,10 грн, а купується за 40 грн.

У ПриватБанку готівковий долар коштуватиме 41,70 грн, а євро – 40,60 грн. Американську валюту можна здати по 40,60 грн, а європейську – по 41,20 грн. Курс на карткові розрахунки 37,31 грн за долар та 37,45 грн за євро.

Середній курс долара на чорному ринку - 42,42 грн купівля (дешевше на 23 копійки) та 42,60 грн продаж (мінус 35 копійок). Євро купують за 40,70 грн (-40 копійок), а продають по 40,35 грн (-1,26 грн).

Директор департаменту казначейських операцій Юнекс Банку Ганна Золотько вважає, що долар буде коштувати 42,6 – 43,6 грн.

"За відсутності додаткової інформаційної ескалації гривня може трохи відіграти позиції у долара. Інакше можливі чергові спроби підняти курс долара", - пояснила банкірка.

Долар стрімко дешевшає: скільки коштує валюта в обмінниках та на чорному ринку

Старший фінансовий аналітик групи ICU Тарас Котович зазначив, що готівковий курс долара зростає через психологічні чинники. Він нагадав, що на валютний ринок впливають новини щодо спроб рашистів забрати нові українські території.

"Настрій населення погіршився після оголошення Росією референдумів на окупованих українських територіях, а також мобілізації", - заявив експерт.

Котович наголосив, що Національний банк поки не планує змінювати офіційний курс долара, який зафіксований на рівні 36,57 грн. Проте спроби НБУ організувати надходження готівкової валюти виявилися недостатніми. Тиждень тому він продав майже 100 млн доларів. І ця сума не задовольнила попит у банківських касах.

Раніше повідомлялося, що ПриватБанк обмежив суму видачі доларів із рахунків.

ДЖЕРЕЛОРБК