Долар різко подорожчав до 45 грн після оголошення мобілізації у Росії

Автор: Леся Ловіцька

Сьогодні, 21 вересня, в Україні різко подорожчав долар. Курс американської валюти злетів до 45 грн. Це сталося після оголошення мобілізації у Росії.

Долар різко подорожчав до 45 грн після оголошення мобілізації у Росії - today.ua

Курс долара в обмінниках швидко підвищується. Середня вартість валюти по Україні зараз – 44-45 грн. Гривня обвалилася після виступу президента РФ Володимира Путіна. Він оголосив у країні "часткову мобілізацію" і заявив, що в армію будуть призвані резервісти, які мають військову підготовку. За приблизними підрахунками йдеться про 300 тисяч російських чоловіків.

Валютний ринок відреагував на посилення кризи між нашими країнами та новий виток кровопролитної війни. Наразі мінімальний курс купівлі долара у банках – 39,6 грн, а максимальний – 42,7 грн. А ось продають долар щонайменше по 41 грн.

Долар різко подорожчав до 45 грн після оголошення мобілізації у Росії

Популярні зараз

Українські пенсіонери мають право на виплату від ООН: хто може розраховувати

В ООН прогнозують масову міграцію українців вже найближчими місяцями

Чи мають право працівники ТЦК затримувати людей на вулиці

У піджаку в стилі мілітарі та на шпильках: Олена Зеленська відвідала освітній фестиваль у Львові

Щодо курсу євро, він зріс до 40,9 грн. Купити європейську валюту можна у середньому по 43 грн.

У ПриватБанку готівковий долар подорожчав на гривню - до 40,90 грн, здати його можна за курсом 40,60 грн.

Нагадаємо, Нацбанк у липні підвищив офіційний курс долара на 25% – до 36,57 грн.

Долар різко подорожчав до 45 грн після оголошення мобілізації у Росії

Фінансист Сергій Фурса нагадав, що дефіцит валюти в Україні пов'язаний із логістичними проблемами. Раніше її доставляли літаками, а зараз сухопутними дорогами. Тому обсяги різко зменшились.

Експерт порадив українцям не скуповувати долар, щоб тримати його "під матрацом", бо на валюту впливає інфляція. Він рекомендував розміщувати вклади у банках чи купувати військові облігації для доходу в майбутньому.

Інвестиційний банкір звернув увагу, що державний бюджет закладено курс долара на рівні 50 грн. Стільки, на думку влади, він коштує наприкінці 2023-го.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

"Що записано в бюджеті – не має жодного значення. Щороку ми говоримо, що якийсь курс заклали в бюджеті, а він не здійснився. Тому що він і не повинен збуватися. Це суто математичний параметр, який потрібен для розрахунку бюджету. Наступний рік офіційний курс передбачено в середньому 42 гривні за долар, а на кінець року 50 гривень за долар. Це один із можливих сценаріїв. Теоретично він можливий", – підсумував Фурса.

Напередодні стало відомо, що ПриватБанк обмежив суму видачі доларів із рахунків своїх клієнтів.