Долар у середині грудня трохи подорожчає, проте різких стрибків цього тижня не передбачається. Стало відомо, які 7 факторів впливають на курс валюти. Також названо котирування до гривні станом на 12 грудня.
Цього тижня, 12-18 листопада, долар в Україні продаватиметься за 40-41 грн. Це вище за середній курс в українських банках, який був минулого тижня (39,4-40,4 грн). При цьому гривня залишиться відносно стабільною. Цьому сприяли багато чинників.
Голова департаменту казначейства Cominbank Герман Марченко повідомив, що валютний ринок уже другий місяць поспіль демонструє ознаки стабільності та контрольованості. Він пов'язав таку ситуацію з економічними та психологічними причинами. Серед них це ефективна робота сил ППО, яка мінімізувала наслідки ракетної атаки 5 грудня, та баланс між пропозицією та попитом на готівковий долар.
За словами експерта, українці намагаються приберегти готівку у гривні, тому що складно прогнозувати наслідки ракетних ударів, а також оцінити ризик затяжних блекаутів.
"Збільшення "ваги" готівкової гривні на випадок тривалих блекаутів, що тимчасово (до відновлення енергозабезпечення) може дещо знизити курс долара на 2-3%", - цитує аналітика "Обозреватель".
На стабільність долара також впливають контрольовані темпи інфляції, які не перевищують 2-3% на місяць, економію жителів України напередодні зимових свят, збереження офіційного курсу валюти на рівні 36,57 грн та облікової ставки на рівні 25%, експорт зерна через "зерновий" коридор", а також фінансова підтримка країн-партнерів.
За даними Мінфіту, 12 жовтня курс долара на готівковому ринку не змінився у продажу – 40,10 грн та купівлі – 39,60 грн. Євро подешевшало на 2 копійки у продажу – 41,82 грн та подорожчало на 5 копійок у купівлі – 41,05 грн.
В обмінниках він подорожчав 10 копійок у продажу – 40,10 грн та на 7 копійок у купівлі – 39,94 грн. Євро подорожчало 7 копійок у продажу - 41,80 грн та на 8 копійок у купівлі - 41,58 грн.
Економісти поки що не бачать причин масово скуповувати долари. Вони назвали вигіднішим варіантом вкладення заощаджень у гривневі облігації внутрішніх державних позик України.
Раніше повідомлялося, що в Україні погіршала ситуація на валютному ринку: попит на долари перевищив пропозицію.