Долар і євро втрачають позиції, рубль і злотий дорожчають: на валютний ринок в Україні чекають зміни в березні

Нацбанк України оновив курси іноземних валют по відношенню до української гривні. Долар та євро несподівано почали здавати позиції, а російський рубль та польський злотий подорожчали.

Долар і євро втрачають позиції, рубль і злотий дорожчають: на валютний ринок в Україні чекають зміни в березні - today.ua

Згідно з новими розрахунками Національного банку на п'ятницю, 11 лютого 2022 року, офіційний курс гривні виріс по відношенню до основних іноземних валют.

Так, американський долар втратив у вартості 10 копійок, до 27,88 гривні. Євро втратив аж 12 копійок та подешевшав до 31,88 гривень. Курс російського рубля виріс на 4 копійки, вартість десяти карбованців досягла 3,75 гривні. Польський злотий подорожчав на 2 копійки до 7,10 гривень.

Експерт Roboforex Андрій Гойлов прогнозує, що курс іноземних валют у березні поточного року може зрости на тлі виплати Україною внесків на погашення зовнішніх боргів. Загальна сума 668 млн. доларів США. Аналітик вважає, що це навряд чи сильно похитне позиції гривні, оскільки Україна нагромадила необхідні резерви для погашення внесків іноземним кредиторам.

Долар і євро втрачають позиції, рубль і злотий дорожчають: на валютний ринок в Україні чекають зміни в березні Другим, потужнішим ударом, по позиціях національної валюти може завдати зростання цін на енергоносії. Це спричинить підвищення попиту на іноземні валюти та може призвести до девальвації гривні. Курс американської валюти у березні, вважає Гойлов, може перевищити 28 гривень за долар, а євро подорожчає до 32,25 гривні.

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що курс долара в Україні значно змінив ситуацію на ринку нерухомості. Деякі категорії квартир упали в ціні.