Борги за комуналку: що буде, якщо не платити за послуги під час війни

В Україні під час війни заборонили нараховувати штрафи за несплату послуг ЖКГ. Багато хто накопичив борги за комуналку і не поспішає їх повертати. Юристи розповіли, що чекає на тих, хто ігнорує платіжки.

Борги за комуналку: що буде, якщо не платити за послуги під час війни - today.ua

У нашій країні йде повномасштабна війна та економічна криза у самому розпалі. Значна частина українців втратила роботу і не платить за комунальні послуги. Пені їм не страшні через мораторій, проте зобов'язання все одно залишаються.

Військовий стан в Україні продовжили ще на 90 днів – до 21 листопада. Після його скасування громадянам все одно доведеться заплатити за комуналку, але без штрафних санкцій, повідомили юристи smartsolutions.ua.

Експерти нагадали, що український уряд ухвалив постанову, за якою заборонено:

  • нараховувати та стягувати неустойки, здійснювати інфляційні нарахування, проценти річних через заборгованість, утворену за неповне та/або несвоєчасне внесення населенням плати за ЖКП;
  • припиняти чи обмежувати надання послуг ЖКГ через борги.

"Хоча на час дії військового стану заборонені будь-які штрафні санкції через неможливість сплати комуналки, обов'язок сплати комунальних послуг не скасовувався. Тобто після закінчення військового стану погасити заборгованість все ж таки доведеться, однак без нарахування штрафних санкцій за заборгованість", - зазначили юристи.

Фахівці уточнили, що є деякі винятки. Якщо українці не проживали у своєму будинку чи квартирі понад 30 днів і у них відсутні лічильники обліку, можна не сплачувати за комунальні послуги (виняток – постачання теплоенергії), якщо підтвердити свою відсутність документально.

Борги за комуналку: що буде, якщо не платити за послуги під час війни Також можна не платити за комунальні послуги, якщо вони надавалися не в повному обсязі або неякісно.

Нагадаємо, минулого місяця прем'єр-міністр Денис Шмигаль повідомив, що Кабмін продовжить надавати субсидії людям, які потребують допомоги з оплатою комунальних послуг.

Раніше стало відомо, що в Україні ухвалили новий закон. Президент Володимир Зеленський заборонив стягувати прострочені борги за кредитами з військовослужбовців.

ДЖЕРЕЛОТСН