Українці змушені повертати борги за своїх родичів. Вони виплачують кредити, які близькі взяли за життя та не встигли віддати. Стало відомо, хто має право відстрочити платежі як мінімум до кінця воєнного стану.
Згідно із законодавством України, до складу спадщини входять не лише права, а й обов'язки людини. Зокрема, це борги, які мав громадянин та не встиг повернути. Йдеться й про кредити, які не були закриті на момент смерті.
Якщо дружина, чоловік чи батьки українця приймають його спадок, вони погоджуються виплачувати його борги. При цьому розмір їхньої відповідальності перед кредиторами обмежується вартістю майна, що успадковується. Усі спадкоємці повинні задовольнити вимоги у розмірі, пропорційному їхній частці. Про це повідомила старший юрист ЮФ Wolf Theiss Оксана Волинець.
Наголошено, що прийняття спадщини – це право спадкоємця. Однак за наявності значних боргів померлого, можна відмовитися від спадщини.
Юрист юридичної фірми "Ілляшев та Партнери" Іван Маринюк пояснив, як здійснюється погашення "боргу у спадок".
"Відповідно до спадкового законодавства, спадкоємці зобов'язані задовольнити вимоги кредитора повністю, але в межах вартості майна, отриманого у спадок. Тобто, спадкоємець не може бути зобов'язаний більше кредиторам, ніж він успадкував", - зазначив експерт.
Хто має право на відстрочення виплати боргів за кредитами, отриманими у спадок
У деяких випадках спадкоємці можуть відстрочити успадковану виплату за кредитом. Таку перевагу мають найближчі родичі військовослужбовців, які загинули під час війни із Росією. Керуючий партнер ЮК Winner Ігор Ясько пояснив деталі цієї "пільги".
"Якщо надати кредитору посвідчення члена сім'ї загиблого, то він не зможе турбувати сім'ю згідно із законом ще кілька місяців після скасування військового стану", - цитує фахівця "Фокус".
Раніше повідомлялося, що українці накопичили величезні борги за комунальні послуги. Постачальники масово звертаються до судів для стягнення грошей.