Директорка школи стала посудомийкою: які вакансії та зарплати знаходять українські біженці у Європі

Автор: Леся Ловіцька

Багато українських біженців у Європі не можуть розраховувати на ту роботу та зарплати, які мали на батьківщині. Вакансій для приїжджих не вистачає, бо вони розраховують на кваліфіковану працю. А за кордоном потрібна робоча сила.

Директорка школи стала посудомийкою: які вакансії та зарплати знаходять українські біженці у Європі - today.ua

Міграційна криза, наймасштабніша з часів Другої світової війни, відобразилася на ринку праці в Європі. Польща, Німеччина та інші країни потребують різноробочих, виконробів, будівельників та операторів верстатів. А серед українських біженців багато жінок-маркетологів, викладачок з вищою освітою та відповідними запитами.

Голова Всеукраїнської асоціації компаній з міжнародного працевлаштування Василь Воскобойник розповів про проблеми із працевлаштуванням переселенців.

"Знаю випадок, коли українка, яка працювала директором школи з поглибленим вивченням англійської мови, зараз працює в Австрії, на жаль, посудомийкою. Навіть молоді лікарі, які були в дефіциті ще кілька місяців тому, змушені працювати на заводах, фабриках та будівництві. влаштуватися за фахом, потрібно знати мову та пройти нострифікацію (підтвердження) диплому", - зазначив експерт.

Популярні зараз

Рада підтримала автоматизований арешт депозитів боржників

Раніше Бундесверу: Україна отримала німецькі армійські машини Caracal

Деякі українки отримають $1000 на розвиток бізнесу

Українські АЗС збільшили ціни на автогаз

За словами фахівця, спостерігається розбіжність попиту та пропозиції. Деякі українські біженці продовжують працювати віддалено на свою країну, хтось знайшов нову роботу, а решта – живе на виплати та накопичення.

Директорка школи стала посудомийкою: які вакансії та зарплати знаходять українські біженці у Європі Більшість наших земляків зупинилася у Польщі. Проте максимальні зарплати українські біженці одержують у США (понад 110 000 грн), Канаді (95 000 грн), Норвегії (90 000 грн) та Ізраїлі (85 000).

Мінімальна оплата праці – до 30 000 грн пропонують у Болгарії (20,2 тисячі гривень), Греції (27,5 тисячі гривень) та Угорщині (24,5 тисячі гривень).

Середня зарплата у Польщі – 33 650 грн, Чехії – 40 940 грн, Німеччині – 52 500 грн, Великій Британії – 76 560 грн, Нідерландах – 54 950 грн, Словаччині – 34 000 грн, Литві – 35 000 грн.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Найчастіше роботодавці пропонують вакансії фасувальників, водіїв, швачок, пакувальників, збирачів ягід та прибиральників.

Нагадаємо, з якими проблемами зіткнулися українські біженці в Італії. Багато хто з них поскаржився на відсутність житла та виплат від держави.

Головне