Діти українских біженців у Польщі безкоштовно отримають ноутбуки від держави

Діти українських біженців у Польщі зможуть безкоштовно одержати ноутбуки. Відповідну ініціативу передбачено державою для учнів четвертих класів.

Діти українских біженців у Польщі безкоштовно отримають ноутбуки від держави  - today.ua

Стало відомо, що ноутбуки отримають близько 370 тисяч школярів у Польщі. Серед них є багато дітей українських біженців, які переїхали після початку повномасштабної війни з Росією. Техніку нададуть учням у вересні.

Хто може отримати ноутбук у Польщі

Влада виділила на реалізацію освітнього проекту 760 мільйонів злотих (17,7 мільйона доларів). Примітно, що подарунок від держави отримають діти, незалежно від доходу їхніх сімей - забезпеченість батьків або опікунів не є критерієм. Ноутбуки також призначені для дітей, які навчаються у приватних школах.

Техніка матиме спеціальний захист, щоб її було складно продати. На кожному ноутбуці буде зображено герб Польщі у вигляді орла та корони. Також буде нанесено напис Rzeczpospolita Polska. На кришці наклеять логотип ЄС.

Стало відомо, що у Польщі планують зробити такі подарунки 4-класникам доброю щорічною традицією. Представники влади вважають, що ініціатива допоможе зменшити навантаження для сімейних бюджетів, а також стане важливою інвестицією в освіту молоді.

Ноутбуки матимуть щонайменше 13-дюймовий дисплей з роздільною здатністю 1920x1080 pх, диск SSD з мінімальною ємністю 256 ГБ. Операційна система – 64-розрядна, встановлена виробником. Передбачено підтримку Wi-Fi.

Максимальна вага ноутбука – до 2,5 кг із батареєю. Гарантійний термін експлуатації – 36 місяців.Діти українских біженців у Польщі безкоштовно отримають ноутбуки від держави

Також з'ясувалося, що у Польщі збираються запровадити обов'язкове навчання для дітей українських біженців, які зараз навчаються дистанційно. Якщо російсько-українська війна триватиме і восени, неповнолітні мають піти 1 вересня до польських шкіл.

Раніше стало відомо, що в українських школах знову викладатимуть двома мовами.

ДЖЕРЕЛОyavp.pl