Стало відомо, що у жовтні десятки тисяч українських біженців втратили виплати у Польщі. Йдеться про 80 тисяч наших земляків, які порушили умови перебування в країні.
За даними видання Prawo.pl, деяким українським біженцям відмовляють в отриманні допомоги. Це люди, які виїхали із країни більш ніж на 30 днів. Вони більше не зможуть отримувати виплати за програмою "500" та "Сімейний капітал опікунський".
Наші співвітчизники проходять перевірку на основі інформації прикордонної служби. Якщо українці залишають країну, яка їх прийняла, більш ніж на місяць, влада перестає нараховувати їм грошову допомогу.
Є такі підстави для припинення виплат українським біженцям:
- дані від одержувачів про виникнення обставин, що призводять до втрати права на виплати;
- інформація із реєстру прикордонної служби;
- виклик українських біженців до ZUS для надання доказів, що підтверджують проживання у Польщі (вони мають прийти протягом трьох днів);
- дані від третіх осіб про виїзд українських біженців із Польщі більш ніж на 30 днів.
Управління Верховного комісара ООН у справах біженців повідомило, що станом на літо поточного року в Європі було близько 5,83 мільйона українців. 63% із них – 3,65 мільйона людей запросили соціальний захист. 1,22 млн зареєстрованих біженців зробили це у Польщі (країна передає дані лише про людей, які подали запит на соцпідтримку).
Міністр сім'ї та соціальної політики Польщі Марлена Малонг заявила, що після початку повномасштабної війни у Польщі працевлаштувалися 300 тисяч українських біженців.
Раніше повідомлялось, що Польща змінює правила для українців. Їм стало простіше перетинати кордон. При цьому приїжджі будуть змушені самостійно оплачувати житло.