Квартири дешевші, ніж у Києві: названі країни Європи з доступною орендою житла

У Києві після початку повномасштабної війни, ракетних атак та запровадження планових відключень електроенергії значно подешевшала оренда квартир. Названо країни, в яких орендоване житло більш доступне, ніж в українській столиці.

Квартири дешевші, ніж у Києві: названі країни Європи з доступною орендою житла - today.ua

Максимальні ціни на оренду квартир зафіксовані у Парижі – 29,1 євро/кв. м (110 грн). Житло у 40 кв. м можна зняти у столиці Франції в середньому за 44 тис. грн. У Києві середня вартість однокімнатної квартири – 9,5–13 тис. грн.

Мінімальні ціни квартир – у Болгарії. Йдеться про квартири в Бургасі та Варні. У Бургасі за місяць потрібно заплатити близько 3,7 євро/140 грн/кв. м житла (5600 грн), а в Бургасі – 2,9 євро/110 грн/кв. м (4400 грн).

Другою за доступністю орендованого житла є Словенія. Найвигідніше зняти квартиру в місті Сельє. Є варіанти по 10 тис. грн за житло 40 кв. м, що можна зрівняти з київськими розцінками.

Доступні квартири можна орендувати у Чехії, Румунії, Італії, Польщі, Угорщині, Австрії та одному місті Бельгії – Генті. Аналітики Deloitte розглянули лише великі населені пункти, а в маленьких містах та селищах можна знайти житло набагато дешевше.

Квартири дешевші, ніж у Києві: названі країни Європи з доступною орендою житла

Найдорожчі орендовані квартири площею 40 кв. м, крім Парижу, розташовані в:

  • Лондоні (Велика Британія) – 38 тис. грн;
  • Осло (Норвегія) – 40 тис. грн.;
  • Тронгеймі (Норвегія) – 32,4 тис. грн.;
  • Амстердамі (Нідерланди) – 34 тис. грн.

Раніше експерт з нерухомості компанії SV Development Сергій Костецький зазначив, що в Україні ринок оренди житла в Україні нестабільний. Він більшою мірою працює за рахунок переселенців і залежить від ситуації на фронті. При цьому ціни суттєво впали.

Також повідомлялося, як в Україні зміняться ціни на оренду квартир наступної зими.

ДЖЕРЕЛОwww2.deloitte.com