Гроші українським біженцям у Німеччині: як студентам отримати кредит на освіту

Українські біженці у Німеччині можуть оформити матеріальну допомогу – кредит на освіту. Ці виплати доступні нашим співвітчизникам і їхнім дітям із червня.

Гроші українським біженцям у Німеччині: як студентам отримати кредит на освіту - today.ua

На даний момент у Німеччині зареєстровано понад 700 тисяч біженців із України. Багато хто з них збирається залишитися в цій країні і продовжити навчання. Проте виплат допомоги недостатньо – і брак коштів може порушити плани. Уряд ФРН відкрив для школярів та студентів доступ до державної стипендії BAföG. З червня кожен, хто має попереднє тимчасове посвідчення чи дозвіл на перебування у Німеччині, може подати заявку.

Вік заявника на момент початок навчання не повинен перевищувати 30 років, і 35 років - для навчання за магістерською програмою. Наразі максимальний розмір стипендії – 861 євро на місяць. Вказана сума приблизно дорівнює "прожитковому мінімуму" для німецьких студентів. Вона видається як безвідсотковий кредит на весь термін навчання, передбачений освітньою програмою.

Одержувач зобов'язується повернути ФРН половину кредиту навчання. Причому погашення позики починається лише за п'ять років після нарахування останньої стипендії. Колишні студенти мають 20 років на погашення заборгованості. Таким студентам дозволено підробляти, якщо сума зарплати не перевищує 300 євро на місяць.

Гроші українським біженцям у Німеччині: як студентам отримати кредит на освіту Документи на отримання стипендії можна подати в режимі онлайн – на спеціальному сайті BAföG Digital або паперовому вигляді – через Товариство сприяння студентам (Studierendenwerk), що діє в університеті. Єдина умова для отримання BAföG – бути зарахованою до німецького вузу.

Нагадаємо, чому українські біженці, які володіють автомобілями, можуть не отримати допомогу у Німеччині.

ДЖЕРЕЛОkorrespondent.net