Грошова допомога: українці з дітьми можуть отримати по 10 000 грн від держави

Українці з дітьми, які стали переселенцями, можуть отримати грошову допомогу від держави. Виплати у розмірі 10 000 грн на сім'ю із чотирьох осіб нараховують щомісяця.

Грошова допомога: українці з дітьми можуть отримати по 10 000 грн від держави  - today.ua

У Міністерстві соціальної політики України повідомили, що ВПО мають право на фінансову підтримку від держави. Передбачено такі суми: 2000 грн на дорослу людину та 3000 грн на дитину або особу з інвалідністю. Таким чином сім'я із чотирьох осіб – матері, батька та двох дітей може щомісяця розраховувати на 10 000 грн.

Як оформити грошову допомогу

Українці, які хочуть отримати матеріальну допомогу від держави, мають зареєструватися, подавши відповідну заяву особисто чи онлайн. Їм мають надати статус ВПО. Потрібні документи, що засвідчують особу та її реєстрацію в населеному пункті, де йдуть активні бойові дії або вона окупована російськими загарбниками.

Заяву можна подати:

  • через управління соцзахисту населення;
  • у ЦНАП на території, де зупинився переселенець;
  • через уповноважену особу виконавчого органу міської, селищної чи сільської ради.

Також доступна реєстрація онлайн – через платформу "Дія". Для цього слід пройти реєстрацію, вибравши вкладку "Допомога для ВПО". Для цього необхідно авторизуватися та вибрати послугу "Допомога для ВПО". У додатку послуга комплексна: отримання довідки ВПО та виплати.

Грошова допомога: українці з дітьми можуть отримати по 10 000 грн від держави

У додатку "Дія" мають відобразитись ID-картка або закордонний біометричний паспорт, а также номер платника податків. При оформленні статусу ВПО для дитини віком до 14 років, потрібно, щоб у додатку одного з батьків було вказане свідоцтво про народження неповнолітнього. Також потрібно поставити відмітку щодо подання заяви на дітей.

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що українські сім'ї з дітьми можуть отримати грошову допомогу у розмірі 33 тисячі гривень від ЮНІСЕФ.

ДЖЕРЕЛОmsp.gov.ua