Дефіциту газу не буде: де Україна закупить паливо перед найскладнішим опалювальним сезоном

Автор: Леся Ловіцька

В Україні буде найскладніший опалювальний сезон. При цьому гострий дефіцит газу в країні не очікується. Влада знайшла постачальників палива.

Дефіциту газу не буде: де Україна закупить паливо перед найскладнішим опалювальним сезоном  - today.ua

Щоб забезпечити нормальний опалювальний сезон, Нафтогаз має імпортувати до 3 млрд куб. м газу. Відповідну інформацію надав голова Комітету Верховної Ради з питань енергетики та ЖКГ Андрій Герус.

Зазначено, що 1,2 млрд куб. м можна викупити в українських приватних газовидобувачів до кінця року. Однак доведеться закупити в інших країнах до 3 млрд. кубометрів палива – "щоб був баланс". Герус наголосив, що викуп 1,2 млрд куб. м палива дозволить державі забезпечити національні газовидобувні компанії потрібними фінансовими ресурсами.

На даний момент у підземних газових сховищах України вже закачали 12,5 млрд куб. м газу і цей обсяг щодня збільшується. Керівник Нафтогазу Юрій Вітренко наголосив, що Україні до початку опалювального сезону потрібно закачати щонайменше 15 млрд кубометрів блакитного палива.

Популярні зараз

В Україні громадян позбавлятимуть права на житло за спрощеною процедурою

Країни НАТО зможуть збивати російські ракети над Україною зі своєї території

Тариф на воду підвищать з 1 травня у двох містах України

В Україні очікуються звільнення та підвищення зарплат, — Нацбанк

Дефіциту газу не буде: де Україна закупить паливо перед найскладнішим опалювальним сезоном Експерт із питань енергетики Українського інституту майбутнього Андріан Прокіп пояснив, що головна загроза для енергетичної галузі України у зимовий період – удари по об'єктах критичної інфраструктури. За його словами, небезпечним є і пошкодження залізничної інфраструктури, через яку вугілля доставляється на станції, а також самих об'єктів генерації - ТЕС, ТЕЦ та інших.

Мер Львова Андрій Садовий налаштований оптимістично. Він уточнив, що у місті активно готуються до майбутньої зими та котельні забезпечують тепловими насосами.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

"Далі — дрова та буржуйки. У кожній будівлі вони мають бути встановлені, але необхідно продумати всі системи вентиляції, щоб не було лиха. Наше управління з надзвичайних ситуацій це моніторитиме", - зазначив Садовий.

Раніше Нафтогаз повідомив, скільки мешканці України платитимуть за газ у зимовий період.