В Україні відрегулювався ринок столового винограду. Однак він у дефіциті. Наразі почали продавати ранні сорти ягоди. Названо ціни на затребуваний сезонний товар.
Власник ТОВ "Виноград-Одеса" Андрій Гайдай повідомив, що продаж раннього винограду стартував. Залишилося забрати 15% тепличного врожаю.
"Якщо пройтися ринками Одеси, то ви не побачите на них білого винограду. Курс валюти піднявся, і турецького винограду у нас немає, хоча зазвичай кишміш завозили з кінця липня. Ціни на наш виноград відповідно поповзли вгору. Не тільки через долар, але, ймовірно, ще через погодні умови, які вплинули на врожай – град та заморозки”, - зазначив аналітик.
Експерт нагадав, що столовий виноград здебільшого вирощується у приватних господарствах. На полицях магазинів зазвичай продається імпортна продукція, проте цього сезону ситуація змінилася. Європейці не постачають свій товар в Україну, бо у них зняли карантин. Вони продають ягоду на своїх внутрішніх ринках.
Популярні зараз
Рада підтримала автоматизований арешт депозитів боржників
Раніше Бундесверу: Україна отримала німецькі армійські машини Caracal
Гайдай дійшов висновку, що в нашій країні очікується дефіцит винограду:
"До нас у господарство божевільна черга на тепличний виноград, хоча ми зібрали небагато – лише 10 тонн. Зараз ціна винограду з поля у південних областях у середньому 50-60 грн/кг. У минулі роки була до 30 грн/кг. Якщо валюта зросла у ціні на 30%, то виноград подорожчав на 80%", - зазначив він.
Наголошено, що раніше основні постачання винограду були з Херсонської області, яка наразі в окупації. Поки невідомо, чи вестимуться поставки з Одеської області до Києва, чи він реалізуватиметься на місці.
Великі супермаркети наприкінці серпня відновили ціни на виноград. Його середня вартість впала зі 147,68 до 94,42 грн/кг. У торговій мережі Novus він найдоступніший – по 74,99 грн/кг. У магазинах Варус ягода продається по 89,90 грн/кг, а в Ашані – по 99,90 грн/кг. Найдорожче виноград обійдеться при покупці до Метро – по 112,90 грн/кг.
Нагадаємо, що зараз в Україні утворився дефіцит на цукор та сіль. Названо супермаркети, де товари продаються дешевше.