Дефіцит солі зникне: в Україні знайшли заміну продукции “Артемсіль“

В Україні після початку повномасштабної війни виник гострий дефіцит солі. Найбільше підприємство "Артемсіль" призупинило роботу через постійні обстріли. Стало відомо, що товар повернеться у супермаркети – і не завдяки імпорту.

Дефіцит солі зникне: в Україні знайшли заміну продукции “Артемсіль“ - today.ua

Підприємство "Артемсіль" розташоване у Соледарі Донецької області. Регіон опинився у зоні активних боїв - тому виробник призупинив роботу на невизначений термін. Подукцію ще у квітні вивезли зі складів. У магазинах виник ажіотаж, і покупці буквально змели товар із полиць. Сіль почали завозити й інших країн – меншої фасування та за вищими цінами.

Голова Закарпатської ОВА Віктор Микита повідомив, що в регіоні після геологічних досліджень виявили колосальний соляний пласт, що починається з 35 до 500 м. Чиновник зазначив, що в рамках інвестиційної угоди з компанією "Катіон інвест" вже розпочалися роботи на родовищі.

За словами Микити, за місяць можна буде видобувати до 150 тисяч тонн солі через свердловини з поверхні землі методом підземного вилуговування.

Видобуток харчової та технічної солі у Буштинському родовищі повинен повністю покрити потреби у цьому продукті. Проте товар з'явиться на українському ринку не одразу.

Дефіцит солі зникне: в Україні знайшли заміну продукции “Артемсіль“ Перша технічна сіль із зазначеного родовища має надійти на ринки вже за півроку. У зимовий сезон потреба у ній становить до 450 тис. т. Очікується, що після розвитку інфраструктури підприємство організує постачання солі мешканцям України.

Добре, якщо із сіллю проблем більше не буде. Цього не можна сказати про інші продукти. Експерти назвали товари, які будуть в дефіциті взимку.

ДЖЕРЕЛООбозреватель