Today.ua

Дефіцит чи космічні ціни на продукти? Українцям порадили зробити запаси їжі на зиму

Багато країн опинилися на порозі продовольчої кризи через війну в Україні. Нам це не загрожує, впевнені економісти. Однак ціни стрімко підвищуватимуться – жителям України порадили зробити запаси їжі.

Глава Асоціації постачальників торговельних мереж Олексій Дорошенко заявив, що нашій країні не загрожує дефіцит продуктів. За його словами, їх точно має вистачити до наступного посівного сезону.

Фахівець наголосив, що ситуація з продуктами набагато краща, ніж з енергоносіями. Дорошенко запевнив, що ми забезпечені продовольством щонайменше на 2022-2023 роки. Тому "їсти та спати можемо спокійно".

"Ситуація дуже хороша з кількістю, а ось із ціною - це вже інше питання. Тут впливають інфляційні процеси", - зазначив експерт.

Дорошенко нагадав, як навесні багато хто переживав, чи буде врожай фруктів та ягід. Однак їх на ринку достатньо, незважаючи на окуповані території півдня нашої країни. При цьому аналітик не виключає, що окремих культур може не вистачати.

Зазначено, що буде із вартістю борщового набору. Олексій Дорошенко нагадав про загальну інфляцію. Проблема в тому, що на початку року її було закладено до держбюджету на рівні 7%, а насправді збільшилася до 20%.

Українцям порекомендували запастись продуктами на зиму. Тішить те, що восени їх ще продаватимуть за старими цінами.

"Ситуація з борщовим набором буде така, як із загальною інфляцією... Далі все дорожчатиме", – наголосив фахівець у рамках телемарафону в ефірі ТСН.

Як відомо, максимально ціни зросли на транспорт – 24,8%. Вартість продуктів підвищилася на 21%, спиртних та тютюнових виробів – на 14%, освітніх послуг – на 16%.

Раніше повідомлялося, що продукти на кінець року подорожчають на 40%. Названо товари, які буквально злетять у ціні.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ