Черешня – сезонна ягода, якою славиться Мелітополь. Наразі місто окуповане російськими загарбниками, тому українці втратили майже половину вітчизняного врожаю.
Наша країна імпортує товар, аби покрити дефіцит. У поточному сезоні черешню привозять із Вінницької, Одеської областей, а також із Закарпаття та Буковини. Ціни на оптовому ринку Києва різняться залежно від розміру плодів. За кілограм дрібної та кислої ягоди доведеться заплатити 35-60 гривень, а великою та солодкої – 130-200 гривень. Так, порівняно з минулим роком, ціни на черешню підвищилися на 40%. Це пов'язано насамперед із війною та подорожчанням палива.
"Основний регіон, який постачає на ринок преміальну черешню, – це Мелітополь. Зараз доступ до нього закритий, і тому цей сегмент заміщується імпортною черешнею – це Туреччина, Італія та навіть Іспанія. Це дорога черешня, яка коштує понад 200 гривень за кілограм", – зазначив заступник директора одного з ринків столиці В'ячеслав Забєлін у бесіді з ТСН.
Відзначено, що імпортну ягоду можна знайти дешевше через скасування ввізного мита. Італійську ягоду у деяких торгових точках купують по 130 гривень за кілограм.
Популярні зараз
Рада підтримала автоматизований арешт депозитів боржників
Раніше Бундесверу: Україна отримала німецькі армійські машини Caracal
Експерти наголосили, що у 2022 році більше половини черешні – це імпорт. Вони вважають, що наслідки бойових дій рашистів у Мелітополі позначаться і на наступних сезонах.
Раніше стало відомо, за скільки російські загарбники скуповують мелітопольську черешню.