Члени Наглядової ради УЗ нараховували собі зарплати в 30-40 разів вище встановлених законом

Автор: Шевченко Лилия

Члени Наглядової ради «Укрзалізниці» в порушення законодавства України призначали собі зарплати, розміри яких перевищували в 30 - 40 разів норми, встановлені в державі. Суми щомісячних виплат сягали майже 500 тисяч гривень.

Члени Наглядової ради УЗ нараховували собі зарплати в 30-40 разів вище встановлених законом - today.ua

Фінансова криза в «Укрзалізниці» 2017-2020 років викликала стурбованість у керівництві держави. В результаті Верховна Рада проголосувала за створення Тимчасової слідчої комісії ВР, яка повинна розібратися в причинах занепаду в УЗ.

Економічний експерт Борис Кушнірук зазначив, що в деклараціях членів Наглядової ради вказані заробітні плати, в 30, у деяких і в 40 разів перевищують законодавчі норми.

«Немає нічого дивного, що зараз, коли діяльність УЗ почала перевіряти Тимчасова слідча комісія ВР, Наглядова рада намагається приховати неправомірно отриману вигоду і тисне на правління УЗ, щоб відвернути від себе увагу», - написав аналітик на своїй сторінці в соцмережах.

Популярні зараз

В Україні посилили умови для виходу на пенсію

Названо тариф на електроенергію з 1 березня: хто зможе платити по 1,05 грн за кіловат

У Нацполіції розповіли про мобілізацію поліцейських

Соціальна допомога замість пенсії: які виплати отримають українці без трудового стажу

У Постанові Кабінету Міністрів №668 від 4 липня 2017 року чітко вказано, що розмір винагород членам наглядових рад повинен нараховуватися відповідно до показників діяльності держпідприємства. Чим вище дохід, тим вище може бути зарплата членів Наглядової ради, але не більше ніж в 22 рази вищою середньомісячної зарплати в галузі.

Члени Наглядової ради УЗ нараховували собі зарплати в 30-40 разів вище встановлених законом Кушнірук вказав на те, що в 2019-2020 рр річний дохід УЗ перевищив 70 млрд грн, а згідно з даними Госаудітслужби, в 2019 році середньомісячна оплата праці працівників склала 11,8 тис. грн. Виходить, що нарахувавши собі зарплату в 491,6 тис. грн. члени Наглядової ради УЗ перевищили допустиму норму в 41,7 разів

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Так, А. Аудіцкас вніс до декларації за лютий 2020 року дохід у сумі 412,5 тис. грн, С. Лещенко та А. Журавльов за лютий 2021 року задекларували по 332 тис. грн доходу. Таким чином, по уточненню Кушнірука, при середньомісячній зарплаті працівників «Укрзалізниці» в 12,5 тис. грн в січні 2020 р, і 11,3 тис. грн в січні 2021 року Аудіцкас перевищив законодавчі норми в 33 рази, а Лещенко і Журавльов - в 29,4 рази.

Нагадаємо, в лютому 2021 року стало відомо, що УЗ буде поетапно підвищувати вартість квитків на потяги. Тільки до кінця поточного року ціна проїзду зросте майже на чверть.