Відключатимуть їм світло у першу чергу: комунальники звернулися до боржників за ЖКП

Українці накопичили значні суми заборгованості за ЖКП. Комунальники звернулися до боржників і повідомили, що саме їм відключатимуть світло у першу чергу.

Відключатимуть їм світло у першу чергу: комунальники звернулися до боржників за ЖКП - today.ua

Багато українців не сплачували за послуги ЖКГ і до 24 лютого, а після повномасштабного наступу російських окупантів ситуація погіршилася в рази. Комунальні підприємства вже зараз закладають у майбутні тарифи втрати через неплатників.

Голова правління Спілки споживачів комунальних послуг Олег Попенко повідомив, що борги громадян України негативно впливають на тарифну політику, яку формують підприємства. У результаті доведеться платити більше.

За даними експерта, українці накопичили близько 130 мільярдів боргів. Ця сума щомісяця збільшується, тому комунальники не можуть проводити капітальні ремонти, а підприємства не мають можливості мотивувати працівників через підвищення їх заробітних плат.

Попенко нагадав, що згідно із законом в умовах війни не можна змінювати вартість опалення, гарячого водопостачання та розподілу газу. Багато представників влади обговорюють питання підвищення тарифів на електроенергію та газопостачання.

Подорожчання комунальних послуг можливе вже у квітні, але поки що уряд не прийняв відповідного рішення.

Директор компанії Yasno Сергій Коваленко закликав співвітчизників не накопичувати борги, незважаючи на війну, відсутність пені та штрафів. Але після перемоги над рашистами ситуація зміниться – злісні неплатники ризикують залишитись без звичних комунальних послуг.

"Якщо після перемоги у вас буде найбільший борг, ви будете перші у черзі на відключення. Є інші незручності – органи соцзахисту можуть відмовити у наданні субсидії, коли комунальні послуги не сплачені", – пояснив Коваленко.

Відключатимуть їм світло у першу чергу: комунальники звернулися до боржників за ЖКП

Аналітик наголосив, що станом на березень споживачі заборгували за електроенергію 2,5 млрд грн.

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що у боржників за комуналку забирають останнє майно.