Шлюбу немає, кредит залишився: адвокат пояснив, як розподіляються борги між подружжям після розлучення

Розлучення часто супроводжується поділом майна та проблемами, що виникають на цьому ґрунті. Юрист Роман Сімутін повідомив, як розподіляються борги між колишнім подружжям.

Шлюбу немає, кредит залишився: адвокат пояснив, як розподіляються борги між подружжям після розлучення   - today.ua

Адвокат зазначив, що майно, права та обов'язки, які були придбані у період шлюбу, діляться навпіл. Винятком є придбане за власні заощадження до шлюбу, подароване або отримане у спадок майно. При цьому навіть якщо чоловік чи дружина не дівали згоди на оформлення кредитного договору, борг доведеться виплачувати вдвох – кожному по 50%.

Можна заявити, що позику не було погоджено на сімейній раді, а її факт приховано. Доведеться довести, що про існування кредиту було відомо. Це швидше виняток із правил і стосується споживчих кредитів з незначними сумами. Коли в борг беруть великі, банки перестраховуються і чоловіка чи дружину залучають як поручителів. При цьому факт законного шлюбу перевіряється через РАГС. Найчастіше суди розподіляють кредити порівну.

Правозахисник назвав простий спосіб убезпечити себе від такого варіанту подій – укладати шлюбний договір через нотаріуса. Йдеться про угоду між двома сторонами із чітко прописаними правами та обов'язками.

Якщо вирішити проблему мирно не вдалося, слід подати заяву до суду на розподіл майна. Третьою стороною залучають банк. У разі, якщо діти залишаються з одним із подружжя, суд може це врахувати та зменшити частку.

"Найкращий варіант: шлюбний договір. Нотаріальний договір – угода двох сторін та зміна кредитного договору. Якщо не домовилися – подавайте заяву про поділ кредиту та майна, де залучайте третьою стороною банк", - зазначив юрист.

Нагадаємо, що ПриватБанк оновив Приват24 та надав українцям можливість оформлювати кредити під 3% річних.