Безробіття в Україні: як отримати допомогу, і які суми передбачені під час війни

Мільйони жителів України залишилися без доходу через російську агресію. Влада врегулювала порядок нарахування і призначення допомоги. Безробітні можуть отримати статус та соціальну виплату завдяки внесенню змін до відповідного закону.

Безробіття в Україні: як отримати допомогу, і які суми передбачені під час війни  - today.ua

Українцям, які втратили роботу під час війни, потрібно звернутися до центру зайнятості та подати заяву на отримання статусу безробітного. Це можна зробити при безпосередньому зверненні, через програму "Дія" та в телефонному режимі. Після закінчення військового стану громадянин повинен протягом 30 днів подати до центру зайнятості оригінали таких документів:

  • документа про освіту або його дублікат;
  • трудової книжки;
  • військово-облікового документа для осіб, які звільнилися зі строкової військової служби.

У 2022 році максимальний розмір допомоги з безробіття становить: 9 924 гривень з 1 січня, 10 400 гривень – з 1 липня та 10 736 гривень – з 1 грудня.

Безробіття в Україні: як отримати допомогу, і які суми передбачені під час війни Держава надає виплати залежно від тривалості безробіття. У перші 90 календарних днів це повна сума, у наступні 90 днів – 80% від неї та надалі – 70%.

Максимальний розмір допомоги не повинен перевищувати чотирикратного розміру прожиткового мінімуму. При цьому максимальний розмір виплат з безробіття під час воєнного стану не може бути більшим за 150% мінімальної зарплати. Нинішнього року це 9750 гривень.

Якщо безробітний залишив територію України, він втрачає право на виплати. Нагадаємо, у яких регіонах України найбільша кількість вакансій та найвищі зарплати.

ДЖЕРЕЛОhttps://fakty.com.ua/ua