Українці почали все частіше скаржитися, що фальшиві купюри їм видають банкомати. Підробки виконані дуже якісно, тому на вигляд їх дуже складно відрізнити від справжніх грошей.
Фальшиві гривні тепер можна через необережність отримати не тільки в невеликих магазинах і на ринках, але і в банкоматі будь-якого українського банку. При цьому, слід пам'ятати, що за поширення фальшивих купюр в Україні передбачено кримінальне покарання до 7 років позбавлення волі.
Фальшивомонетники реалізують свій "товар" через соціальні мережі та месенджери. В оголошеннях пропонують придбати підроблені банкноти, що не розпізнають термінали. Вартість фальшивих грошей - за три тисячі несправжніх гривень просять 750 справжніх.
"Ці банкноти спеціально заточені під певні термінали. Тобто людина купує, наприклад, за 5000 гривень 20000 фальшивих, і погашає свій кредит через термінал", - розповів експерт з безпеки Руслан Долгов.
Фальшиві гривні на дотик більш тонкі, ніж справжні. На підробках, якщо подивитися на світло, не буде видно графічний елемент знака гривні. На 500-гривневих купюрах обов'язково повинні бути елементи бузкового кольору, які під різним кутом стають зеленими.
Нагадаємо, раніше українцям розповіли, як захистити себе від отримання фальшивих купюр.