Банки почали розсилати українцям вимоги довести законність джерел доходу

В Україні клієнти великих банків почали отримувати вимоги про необхідність довести законність отримання грошових коштів на рахунках. Зокрема, громадян просять надати документи, що підтверджують доходи.

Банки почали розсилати українцям вимоги довести законність джерел доходу - today.ua

Юристи відзначають, що в Україні банки згідно із законом не можуть вимагати від своїх клієнтів надати декларацію про доходи, тому поки вимагають пред'явити документи про проведені операції.

Проте, банки навряд чи підуть на відмову в обслуговуванні клієнта, якщо йому здалося, що доходи і грошові операції на рахунку є підозрілими. Для будь-якого банку таке рішення значно підвищить ризики втрати довіри з боку суспільства. Відмовити в обслуговуванні банку може лише в тому випадку, якщо той чи інший клієнт несе «неприйнятно високий ризик для обслуговування». Йдеться про підозру відмивання грошей злочинним шляхом.

Банки почали розсилати українцям вимоги довести законність джерел доходу Запити на надання документів, що підтверджують походження коштів на рахунках, відправляють не всім клієнтам, а лише тим, чиї фінансові обороти перевищують встановлений в банку «допустимий поріг». В одних фінустановах не вимагатимуть довідки про доходи при внесенні на рахунок суми від 50 000 гривень, а в інших, цей «поріг» може становитиме 400 000 або навіть 2 мільйони гривень.

Також банки моніторять рахунки, на які регулярно надходять великі суми грошей, при цьому власник рахунку не зареєстрований як підприємець і не надав довідку про доходи. У цьому випадку банки вимагатимуть пояснень.

Відзначимо, що банки почнуть блокувати рахунки клієнтів. Хто може потрапити під підозру в нелегальних доходах?