Українці найчастіше купують чи продають валюту у банках чи обмінниках. Стало відомо, де це робити вигідніше, і чому.
Банки
Обмін валюти у банках здійснюється за наявності необхідних купюр та у порядку живої черги. Головною перевагою таких операцій є відсутність ризику отримати фальшиві банкноти.
Разом з тим, офіційний курс валюти, як правило, не такий вигідний, як в обмінниках. Банки встановлюють курс з огляду на ситуацію на міжбанку. Вони купують долари та євро за нижчим курсом, а продають – за вищим, отримуючи таким чином прибуток.
Мінімальний номінал купюр для обміну – 1 долар, 5 євро. Є можливість узгодити індивідуальний курс, якщо сума крупна – від 5000 євро або доларів для купівлі чи продажу валюти з подальшим розміщенням на депозит терміном від трьох місяців.
Популярні зараз
Рада підтримала автоматизований арешт депозитів боржників
Раніше Бундесверу: Україна отримала німецькі армійські машини Caracal
Обмінники
Йдеться про ліцензовані точки, де можна купити або продати валюту. Пункти обміну розташовані повсюдно: на вокзалах, ринках, торгових центрах, поряд з визначними місцями.
Головний плюс обмінників - вигідніший курс. Діяльність таких структур регулюється Нацбанком, тому не варто перейматися законністю таких операцій.
Назва компанії, зазначена в документах у кутку споживача чи вивісці, має відображатися у переліку легальних торговців валютою на сайті НБУ. Серед недоліків те, що установу легко переплутати з тіньовим обмінником.
При обміні потрібно спочатку дізнатися курс валюти та знати суму, яку ви маєте отримати. Потім слід перерахувати гроші.
Важливо бути обережними і не вдаватися до послуг "мінял", які пропонують сумнівні послуги на вокзалах та в аеропортах.
Раніше банкіри спрогнозували курс долара на кінець лютого.