Оренда квартир у Німеччині: українських біженців попередили про житло без меблів та штрафи

Українські біженці в Німеччині стикаються з труднощами при пошуку квартир. Оренда житла в цій країні суворо регулюється законом, тому потрібно бути готовими до виконання певних умов або штрафів. Стало відомо, коли приміщення можуть здавати без меблів.

Оренда квартир у Німеччині: українських біженців попередили про житло без меблів та штрафи  - today.ua

Названо "підводне каміння" при оренді квартир у Німеччині. Українські біженці мають знати, що якщо термін оренди узгоджено на один рік, то вони мають сплатити проживання за всі 12 місяців, навіть якщо людина вирішила виїхати раніше. У разі недотримання умов договору передбачений штраф у розмірі від 150 до 250 євро.

На платформі handbookgermany.de для іноземців, які прибувають до Німеччини, повідомили, що орендарі можуть розірвати договір оренди у будь-який момент. Однак, вони зобов'язані повідомити про це за 3 місяці до дати від'їзду. Власник житла повинен отримати письмове розірвання не пізніше ніж на третій робочий день першого з трьох місяців - точні строки прописують у договорі.

Дізнатися, чи можна достроково розірвати договір, можна у "Товаристві захисту прав споживачів" або спеціальній організації, яка захищає права квартиронаймачів - Mieterschutzverein. Консультації та допомога надаються за річний внесок у 50 євро. Знайти організації поблизу можна на сайті mieterbund.de.

Орендарі з досвідом повідомили, що зазвичай для переїзду зі орендованого житла в Німеччині потрібно знайти нового квартиранта, який би влаштував власника житла. Тоді можна буде не втрачати заставу й не сплачувати три місяці проживання та штрафи.

Власник житла повинен мати вагомі причини, щоб розірвати договір. Серед них такі:

  • він планує знести будинок;
  • житло потрібне для орендодавця чи членів його сім'ї (потрібно довести це);
  • орендар не сплачує оренду житла протягом двох місяців. Розірвання договору у такому разі можливе без дотримання термінів – від мешканців можуть вимагати негайно залишити квартиру.
  • орендар неодноразово порушував громадський порядок;
  • орендар здав квартиру сторонній людині.

Оренда квартир у Німеччині: українських біженців попередили про житло без меблів та штрафи

У Німеччині неможливо винайняти квартиру без прописки у приватної особи, погодивши певну суму. Для короткострокової оренди є мебльовані квартири, де вказують ціну протягом дня чи тижня.

В інших випадках – для довгострокової оренди – людям здають квартири без меблів. Також потрібна перевірка платоспроможності орендаря.

За відсутності роботи у квартиранта, який перебуває на соціальному забезпеченні, власники житла можуть вимагати підтримки кількох поручителів. У будь-якому разі потрібно буде підписати договір.

Оренда квартир у Німеччині: українських біженців попередили про житло без меблів та штрафи

"І ви не можете потім просто так скасувати оренду, щонайменше за 3 місяці треба розірвати договір. Інакше ви будете зобов'язані платити ці місяці, хоч і поїдете раніше", - пояснили експерти.

Українські біженці можуть одержати невелику грошову допомогу на меблі. На приватній дошці оголошень Ebay Kleinanzeigen багато речей віддають за невелику плату або безкоштовно. Багато німців не хочуть займатися продажем старих меблів і просто виставляють їх на вулицю.

Раніше стало відомо, що у Німеччині з'явиться новий дешевий проїзний, вигідний для українських біженців.

ДЖЕРЕЛОРБК