Антибіотики в Україні подорожчали на 67%: як отримати доступні ліки

Антибіотики та багато інших препаратів різко подорожчали в Україні після початку війни. На вартість ліків впливають проблеми з логістикою, подорожчання сировини та падіння гривні. Проте наші співвітчизники можуть отримати багато медикаментів без оплати або за доступною ціною.

Антибіотики в Україні подорожчали на 67%: як отримати доступні ліки  - today.ua
Фото:Погляд

Повномасштабна війна нашій країні сильно вплинула на економіку, що перебуває у критичному стані. Державі якийсь час вдавалося стримувати ціни на ліки. Щойно валютний курс відпустили – ціни на них злетіли.

Вітчизняні виробники зазнали втрат через російську агресію – багато складів знищено, аптеки розбиті та пограбовані. А на вартість імпортних медикаментів вплинули збільшення витрат на логістику та девальвація гривні.

За статистичними даними, вартість препаратів з початку року збільшилась на 12%. Антибіотики українського виробництва подорожчали на 67%, а імпортні – на 41%. Деякі ліки зросли в ціні більш ніж наполовину. Знеболюючі та жарознижувальні препарати подорожчали приблизно на 20%. Ціни на вітчизняні судинорозширювальні препарати не змінилися. А привізні медикаменти стали дорожчими на 10%.

Нагадаємо, що в Україні та під час війни працює програма "Доступні ліки". Люди можуть отримати понад 400 лікарських засобів безкоштовно або з невеликою доплатою. Йдеться про препарати для боротьби з хронічними серцево-судинними захворюваннями та цукровим діабетом.

Українці мають укласти декларацію із сімейним лікарем, який підбере препарати та випише на них рецепт. Хворому залишається лише забрати медикаменти в аптеці.

Антибіотики в Україні подорожчали на 67%: як отримати доступні ліки З 24 лютого цією програмою скористалися 2 млн українців. Вона також працює на тимчасово окупованих територіях.

Раніше повідомлялося, що в Україні запровадили заборону на продаж антибіотиків без рецепта. Стало відомо, з якого числа вона почне діяти.

ДЖЕРЕЛОТСН