Аферисти через ПриватБанк та Ощадбанк наживаються на біженцях: найнебезпечніші схеми обману

Автор: Шевченко Лилия

З перших днів після початку війни в Україні з'явилися нові шахрайства. Аферисти, використовуючи банківські картки ПриватБанку, Ощадбанку та інших українських банків, наживаються на біженцях та військовослужбовцях. Подробиці про нові види шахрайства, що з'явилися в Україні після початку війни, розповіли у Національному банку. Саме на ці види афер трапляються довірливі українці.

Аферисти через ПриватБанк та Ощадбанк наживаються на біженцях: найнебезпечніші схеми обману - today.ua

Пропозиції про оренду житла

Шахраї пропонують мешканцям населених пунктів, які охоплені активними бойовими діями, тимчасово оселитися у комфортному житлі у більш спокійних регіонах. Завдаток просять перевести на картку Ощадбанку, ПриватБанку чи іншого банку України. Проте, отримавши гроші, тут же зникають.

Евакуація із небезпечних районів

Українцям не слід платити завдаток незнайомим людям, які називають себе волонтерами та пропонують вивезти з охопленого війною району у безпечне місце. Волонтери евакуювали людей безкоштовно, а приватним особам платити краще після прибуття до пункту призначення.

Збір грошей для постраждалих

У соцмережах щодня з'являються нові оголошення із закликом перерахувати гроші для допомоги постраждалим мирним жителям або пораненим військовослужбовцям. Заради обману довірливих громадян створюють фейкові сайти, акаунти у соціальних мережах та ілюструють усе це фотографіями. Зазвичай гроші просять перерахувати на картку ПриватБанку, Ощадбанку та інших банків, що працюють в Україні.

Популярні зараз

Коли закінчиться війна в Україні: прогноз російського математика

Пенсіонерам автоматично перерахують пенсії з 1 травня: які доплати отримають українці

В Україні стартувала “м'яка“ мобілізація, - Reuters

В Україні вирішили змінити правила торгівлі цигарками, алкоголем та паливом

Аферисти через ПриватБанк та Ощадбанк наживаються на біженцях: найнебезпечніші схеми обману SMS-розсилка з пропозицією отримати допомогу

Вам варто бути дуже уважним, якщо на ваш номер надійшло SMS-повідомлення з таким текстом: “Vam narahovano Groshova dopomoga PB24 6500. Zarahuvatu…”. Зачате в повідомленнях розміщується посилання, яким потрібно пройти, щоб отримати гроші. Робити цього в жодному разі не можна, інакше аферисти отримають доступ до ваших рахунків в Ощадбанку, ПриватБанку тощо.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Продаж амуніції для військових

Сім'ї чоловіків, які пішли служити в армію або записалися до лав територіальної оборони, прагнуть допомогти їм у придбанні якісної військової амуніції. Не варто довіряти продавцям, які просять перерахувати передоплату. Нерідко шахраї зникають одразу після того, як отримають гроші.

Нагадаємо, ПриватБанк, monobank та інші українські банки продовжили кредитні канікули для своїх клієнтів. Чому тоді громадяни попередили про зростання заборгованостей перед кредиторами?